Rıdvan Dilmen’den Galatasaray’ın şans futbolcusu amacıyla ilginç ön deyi: Sabah kalkamaz

Süper Lig’bile Konyaspor’u yenerek karşılaşma fazlasıyla önderlik koltuğuna oturan Galatasaray’ı Rıdvan Dilmen, TV 8.5 ekranlarında değerlendirdi.

“ITIDALLI SAHADA HADDINDEN FAZLA ÇALIŞTI”

Yıpranmamış transferleri değerlendiren Dilmen, “Mertens, Yusuf ve Yunus’un fiziği çokça bereketli değil. Omuzu yiyince düşüyor. Sergio Oliveira sabah kalkamaz. Mutedil sahada çokça çalıştı. Süssüz değil. Icardi’nin sağlam tıpkı şekilde bu takıma dönmesi haddinden fazla kebir.” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen’in yorumlarından satır başları şöyle:

“NAZIK TAKIMLAR İÇİN BALABAN ÜSTÜNLÜK”

“Giresun maçını kaybetti amma bu maçta daha çığlık oynadılar. Kazanmalarına karşın söylüyorum. Galatasaray’ın aldığı benek oynadığı oyundan elan aşkın. Amma bu balaban takımlar üzere nazik kazanim. Biberli oynarken kazanabilmek de nazik iştir.

“KARŞISINDA GOL YEMEYEN BİR KISIRLAŞTIRMA VARDI”

Avrupa’nın değerli oyuncuları. Aynı tanesi PSG’den mevrut. PSG çekmek zorundaydı ve bekledi sabır gösterdi ve aldı Galatasaray. Midi geçirdiği evvel yedi haftayı önder kapatması mefret. Ferda özge periyot bu oyuncular toparlandığı ahit bu puanlar çok eke olacak. Karşısında hiç gol yemeyen tıpkı bando vardı.

“FİZİK GÜCÜ ARTMALI”

Sergio anbean kalitesini gösteriyor. Fiziki anlamda birlikte çok dolgunca olan bire bir oyuncu. Savunmada merkezdeki oyuncular süper değil. Sakıncasız zinde ve zamanı var. Muslera maçı aldı. İki reaksiyon gösterdi. Ve takıma maçı kazandırdı. Okan Hoca bu takımın hikmet gücünü artırmalı. Bunun esas sebebi takımın yaşı.

“YUSUF UMARIM MUHAMMET GİBİ OLANAKSIZ”

Galatasaray taraftarı bu yıl çokça umutlu. Karşısında ciddiye alınacak benzeri topluluk vardı. Hocanın taktiksel gelişimi yüzde 1 milyon halletmesi gerekiyor. Ama tamamlamak seçkin antlaşma iyidir. Futbolda fizik ve taktik haddinden fazla mehabetli. Fizik yerine doğrultmak gibi sıfır oyuncularda ısrar etmenize lazım namevcut. Yusuf Çipo, umarım Beşiktaş’taki Muhammet Çıpa kabil olamaz.

“BUNU BİR ESPRİ KENDISINE AKSEPTANS EDELİM”

Galatasaray’da yerel alternatifi değişti. Bana diyorlar kim ‘Çok biliyorsan çık kendin yap’ Yer böylelikle beceri direktörlüğe soyunacağım. Bunu bire bir nükte adına akseptans edelim. Kullanılmamış evlat beceri yönetmenlik akademisyenleri emrediyor.

“BİR DAKİKA DAHA BEKLESEYDİ FARKLI OLABİLİRDİ”

Galatasaray yan kullanırken Konyaspor oyuncu değiştirdi. O pozisyonda yer dizilimi değişti ve sağdan çıkan oyuncunun kanadından gol yediler. Tıpkı dakika daha bekleseydi ayrımlı olabilirdi.

“KONYASPOR TEDİRGİNLİK YAŞADI”

Geç dahi olsa Mertens ve Gomis oyundan çıkınca tıpkı cümbüş oldu. Konyaspor bile zor yaşadı. Konya’de yer kocaman oyuncusu alil olduğu amacıyla bile rehavet yaşadı.

“BEN OLSAM TAYLAN’I TUTARDIM”

Bence Muslera tecrübesindeki tıpkı kaleci bu golü çıkarabilir miydim diye niteleyerek düşünmüştür. Muslera’nın bu tür topları haddinden fazla çıkardığını görmüştüm. Bence duruş hatasından ufuk bu golü çıkaramadı. Kalecinin kaleden çıkması sarı karttır. Kalecinin kaptan olması dezavantajdır. Muslera fenomen artık kalesini metrukiyet ettiği üzere sarı deneyli gördü. Ego olsam Sergio Oliveira oyundan asla çıkarmam. Ego olsam Taylan’ı tutardım. Ayrımsız kaç tane sorumluluk yaptığı amacıyla vazgeçmemek lazım.”

Share: