RUZNAME / 23 Ilkgüz 2022

6 April 1920

1- CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Seferihisar Royal Teos Termal Otel’bile, partisinin TBMM Grubu marifetiyle düzenlenen 27. Ahit 5. Düzentileme ve Istimara Toplantısı’nın açılışına katılacak.

(İzmir/10.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

TEŞRI YÜRÜTME SİYASET

1- Familya ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Deniz Acılı, belediyeyi, valiliği, Gazi Huzurevi’ni, Harput Kalesi’ni ve Eş Kooperatifleri Sergisi’ni müzakere edecek, gaziler ve aileleriyle öğle yemeği araç.

(Elazığ/09.15-16.15) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener, İzmit Belediyesi Nihat Gürer Spor Tesisleri’nin açılışını gerçekleştirecek, Çınar Akademi’yi ülfet edecek, İzmit Belediyesinin çalışmalarının anlatılacağı programa katılacak.

(Kocaeli/17.00/17.35/18.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- SELIM Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Dirimsel Yazıcı, “2023’e Akıllıca Şehir Buluşmaları” programı kapsamında, millî ve yerel iletişim araçları temsilcileriyle partisinin diyar başkanlığında bire bir araya ati, Diyarbakır annelerini müzakere edecek, “SELIM Fırka Vefa Programı” ve “Gençlerle Kavuşma”evet katılacak.

(Diyarbakır/10.30-21.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

EKONOMİ FİNANS

1- Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, GAP Adıyaman Projeleri ile İpekyolu Kalkınma Ajansı Finansman Bindi Programı İmza Töreni’ne katılacak, belediye ile SELIM Öğür İl Başkanlığını mülakat edecek. Varank, Adıyaman Turizm Sektörünün Canlandırılması Projesi Küşat Töreni ile Mega Polietilen Köpük Firması Açılış Töreni’ne katılma edecek.

(Adıyaman/09.00-17.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Tarım ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Türk Şeker Fabrikası Pancar Çekicilik Kampanyası Töreni’ne, Peynir Festivali ve Peynir Müzesi açılışına, Türkiye’üstelik Oğulcuk Transferinden İlk Nöbet Doğan Beefmaster Buzağılarının Lansman Etkinliği’ne ve Tarım Sektörü Temsilcileri Toplantısı’na katılacak.

(Kars/13.00-18.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Türkiye Cumhuriyet Altını Hat Bankası, eylül ayına ilişik mali hizmetler istatistikleri ve mali hizmetler yiğitlik endeksi rakamlarını açıklayacak.

???????(Ankara/10.00)

4- Türkiye İstatistik Kurumu, ağustos ayı motorlu kara taşıtları istatistiklerini yayımlayacak.

(Ankara/10.00)

5- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, ağustosta kurulan ve kapanan ortaklık istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

ACUN DİPLOMASİ

1- BM 77. Umumi Kurulu görüşmeleri bitmeme ediyor.

(New York) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, BM Umumi Oturmuş görüşmeleri kapsamındaki temasları izlem ediliyor.

(New York) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Sağlık Bakanı Fahrettin Âdem, Azerbaycan’ın Şuşa şehrini müzakere edecek, incelemelerde bulunacak.

(Şuşa) (Fotoğraflı-Görüntülü)

GÜNCEL

1- Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Aslan, “AYM’ye Ferdî Başvurunun 10. Sene Dönümü Uluslararası Sempozyumu”nun açım konuşmasını yapacak.

(Ankara/10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Kült İşleri Başkanı Yüce Erbaş, Celil Cami’de hutbe irad edecek.

(Kalaba/12.26) (Fotoğraflı-Görüntülü)

HARS SANAT

1- Firez ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gelibolu Tarihi Alanı Kanada Newfoundland Eyaleti Caribou Anıtı açılışına katılacak.

(Çanakkale/15.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

SPOR

1- Avrupa Kulüpler Birliği Genel Oturmuş sona erecek; toplantının peşi sıra basın toplantısı düzenlenecek.

(İstanbul/13.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Basketbol Şampiyonlar Ligi elemelerinin nısıf finalinde TOFAŞ, Romanya’nın CSO Voluntari takımıyla Şimal Makedonya’da yüz yüze gelecek.

(Üsküp/19.00) (Fotoğraflı)

3- AXA Sigorta Kupa Voley’bile erkekler mücadelesi, kol maçlarıyla başlayacak. A Grubu’nda Fenerbahçe HDI Sigorta-Hatay Büyükşehir Belediyespor, Bursa Büyükşehir Belediyespor-Altekma, B Grubu’nda Arkas Spor-TÜRŞAD, Spor Popo-Tokat Uray Plevne, C Grubu’nda Cizre Belediyespor-Hekimoğlu Toptan Connect Travel BVİ, Galatasaray HDI Sigorta-Develi Belediyespor maçları yapılacak.

(Ankara/14.00/17.00/İstanbul/16.00/19.00/İzmir/16.00/19.00) (Fotoğraflı)

4- Galatasaray, Süper Lig’in 8. haftasında Adana Demirspor’la yapacağı maçın hazırlıklarını Florya Stabil Oktay Tesisleri’nde sürdürecek. Alıştırma öncesinde futbolculardan Leo Dubois, matbuat mensuplarının sorularını cevaplayacak.

(İstanbul/11.00/10.45) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Ocakçı, BJK Nevzat Çıpa Tesisleri’nde matbuat toplantısı düzenleyecek.

(İstanbul/12.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

6- Beklenti Milli Takımı, 27 Ilkgüz Salı haset Gürcistan’la yapacağı hususi maçın hazırlıklarını, TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Dinlenme Kampı ve Eğitim Tesisleri’nde sürdürecek. Egzersiz öncesi iki futbolcu ile maharet direktör Tolunay Kafkas, matbuat mensuplarının sorularını cevaplayacak.

(İstanbul/17.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı malumat, kaynak, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu seçme çeşit hikmet, abone olmayanlar aracılığıyla hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz birlikte inikat kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, apayrı alım ve kuruluşlara aktaramaz. Uymaz davrananlar karşı türel ve cezai gelişigüzel nev müracaat hakkımız saklıdır.Share: