RUZNAME / 29 Eylül 2022

6 Nisan 1920

1- Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Grand Ankara Hotel’üstelik Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) 21. Kıytırık Umumi Oturmuş ile İznik’te Acun Göçkün Oyunları’nın açılış etkinliklerine katılacak.

(Ankara/12.00/Bursa/17.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Macaristan Cumhurbaşkanı Katalin Novak ve Başbakan Viktor Orban ile görüşecek.

(Budapeşte) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener’i fırka umumi merkezinde mülakat edecek.

(Ankara/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kasıt Alım, “Dünya Yerleşme Günü Lansman Programı” ile Atatürk Havalimanı’ndaki İstanbul Konya Tanıtım Günleri’nin açılışına katılacak.

(İstanbul/10.00/17.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Milli Eğitim Bilimi Bakanı Mahmut Özer, Afşin Mir İlkokulu’nda “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” programına katılma edecek.

(Ankara/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Milli Savunma Bakanı Hulusi Akaret, Il ve Belediyeyi konuşma edecek, martir ve gazi aileleriyle ayrımsız araya ati.

(Şırnak/13.00/14.00/15.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- CHP umumi komutan yardımcıları Seyit Torun ve Aşure Ayı Koca, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

EKONOMİ FİNANS

1- Iş ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Almanya’birlikte Türk vatandaşlarıyla ayrımsız araya gelecek.

(Wesseling) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Kazançlı Dönüşüm ve Eskimemiş Paradigmalar Zirvesi, Kaynak ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin açım konuşmasıyla başlayacak.

(İstanbul/10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Tecim Bakanı Mehmet Muş, Malezya Kıdemli Uluslararası Tecim ve Endüstri Bakanı Mohamed Azmin Büyük ile ikili musahabe gerçekleştirecek. Bakanların adam başkanlıklarında Ortak Iktisat ve Tecim Konseyi ilk toplantısı yapılacak. Başıboş Tecim Anlaşmasını Düzeltilmiş Eden 1 No’lu Protokol ve Eş Tutum ve Tecim Konseyi Derinti Tutanağı İmza Töreni düzenlenecek.

(Ankara/17.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gebze OSB-Darıca Deniz Boyu Yer Altı Treni Hattı Işık Müşahede Töreni’ne paydaşlık edecek.

(Kocaeli/10.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- Türkiye İstatistik Kurumu, ilkgüz ayı kazançlı yürek endeksi ile temmuz ayı gâvur yakıtlar istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

6- Türkiye Cumhuriyet Biçim Bankası, Mal Politikası Kurulu toplantı özeti ile haftalık mülk ve banka istatistiklerini duyuracak.

(Ankara/14.00/14.30)

GÜNCEL

1- Ilmek İşleri Başkanı Yüce Erbaş, “Türkiye 8. Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Iyice Kıraat Yarışması” açım törenine katılacak.

(Konya/17.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

EKIN SANAT

1- Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Intercontinental İstanbul Otel’birlikte düzenlenecek Türkiye Otelciler Birliğinin maaş toplantısına katılma edecek.

(İstanbul/13.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

SPOR

1- Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, GSB Yurtları 2022- 2023 Yetişek Talim Yılı 2. Faz Mahdut Fırıldak Sonuçları’na ilişkin açıklamalarda bulunacak.

(Ankara/10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- 4. Acun Göçer Oyunları, İznik’te başlayacak. Nazır Kasapoğlu de oyunlara katılacak.

(Bursa/16.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- A Milli Karı Voleybol Takımı, FIVB Acun Şampiyonası B Grubu’ndaki dördüncü maçında Polonya’dahi Hırvatistan ile karşılaşacak.

(Gdansk/18.30) (Fotoğraflı)

4- Ekincilik Türkiye Kupası 2. Eleme Turu mücadelesi 4 maçla tamamlanacak.

5- Türkiye Basket Federasyonu ile VavaCars arasındaki sponsorluk imza töreni İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenecek.

(İstanbul/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

***

Rum Ajansının yayımladığı selen, kaynak, fotoğraf ve genel ağ ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar yoluyla tek şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz üstelik itilaf kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, eksantrik kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Uymaz davrananlar için türel ve cezai herhangi bir nev müracaat hakkımız saklıdır.Share: