RUZNAME / 3 Teşrinievvel 2022

6 April 1920

1- Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan Dolmabahçe Ofisi’nde düzenlenecek Katılım Mal Strateji Belgesi Lansman Toplantısı’na katılacak.

Erdoğan, SELIM Öğür Umumi Merkezi’nde MYK toplantısına riyaset edecek.

(İstanbul/12.00/Ankara/16.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki yasama kurulu heyeti, Malezya ve Endonezya’yı kapsayan resmi ziyaret kapsamında Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’a gidecek.

(Ankara) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde büyükşehir uray başkanlarını akseptans edecek, Tarz Umumi Heyet toplantısına riyaset yapacak.

(Ankara/13.00/15.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ, Bursa Uludağ Üniversitesinin akademik sene küşat törenine ve Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin yenilenen müstacel servisinin açılışına katılacak, YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanlığına mülakat gerçekleştirecek.

(Bursa/11.00-17.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Misyon Alım, Sahn Kurultay Merkezi’nde düzenlenecek Dünya Oturma Günü Programı’na katılacak, Valiliği, DOĞRU Fırka İl Başkanlığını, Büyükşehir Uray Başkanlığını ziyaret edecek.

(Balıkesir/10.00-15.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener, partisince Meclis Oteli’nde düzenlenecek “Zahir Dirim Çalıştayı”na katılacak.

(Ankara/10.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

EKONOMİ FİNANS

1- Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Valiliği ülfet edecek, Dizayn ve İnovasyon Merkezi ile Eskişehir Sanayi Odası Mesleki Eğitim Bilimi Merkezinin açılışına, Küpeliler ZIYAN ETMEK Suntalam Fabrikası Esas Atma Töreni ile Misal Üretimevi Tören Düzeni İmza Töreni’ne katılacak.

(Eskişehir/10.15-15.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “DÜRÜST Öğür 2023’e Akilane Şehir Buluşmaları” kapsamındaki basın toplantısına katılacak, ekincilik sektörü temsilcileri ile tıpkısı araya ati.

(Şanlıurfa/09.30/17.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Türkiye İstatistik Kurumu, eylül ayına ilişik mütemmim ve mikro içi müstahsil fiyat endekslerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

ACUN DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Defans Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Sefirikebir İbrahim Kalın’ın kayran aldığı yıldız bilimi Libya’ya resmi mülakat gerçekleştirecek.

(Trablus) (Fotoğraflı-Görüntülü)

FIREZ SANAT

1- Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Sinema Müzesi’nde Sinemaya Gitmeyen Yavru Kalmasın projesinin tanıtım toplantısına, Grand Pera, Gösterici ve Heykel Müzesi, Budun Betimi Müzesi, İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi ile Ankara Toplumsal Bilimler Üniversitesindeki sergilerin açılışlarına ve Türk Çağ Kongresi gala yemeğine katılacak.

(İstanbul/10.30/11.00/Ankara/16.00-19.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

SPOR

1- Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Bolu’da yer brifingi ve matbuat toplantısının ardından geçmiş devir tümen yöneticileri ve milletvekilleri toplantısına katılacak, Gölköy Kız Mektepli Yurdu’nu müzakere edecek, olimpik yüzme havuzunun açılışını yapacak. Vekil Kasapoğlu, STK – Müptedi Kulüpler Haftası açılış ve malzeme dağıtımı, cahillik ve çalıştırıcı buluşması programlarının arkası sıra esnafı, DOĞRU Parti Eş ve Toyluk Kollarını, milli okçu Mervenur Eroğlu’nun ailesini konuşma edecek.

(Bolu/11.00-19.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Spor Mabat Süper Lig’in 8. haftası VavaCars Fatih Karagümrük- İstanbulspor maçıyla tamamlanacak.

(İstanbul/20.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Spor Kıç 1. Lig’in 7. hafta mücadelesi Erzurumspor FK-Altaş Denizlispor karşılaşmasıyla sona erecek.

(Erzurum/20.00) (Fotoğraflı)

4- Ampute Futbol Acun Kupası’na TFF’nin Riva tesislerinde devam edilecek. Türkiye A Grubu’ndaki üçüncü maçında Haiti ile karşılaşacak.

(İstanbul/20.00) (Fotoğraflı)

5- Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde 2022-2023 sezonu başlayacak; E Grubu’nda Darüşşafaka, deplasmanda İsrail’in Hapoel Bank Yahav Kudüs takımıyla karşı karşıya ati.

(Kudüs/21.00)

6- Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde sezonun önce haftası Beşiktaş Emlakjet-AYOS Konyaspor Basketbol maçıyla tamamlanacak.

(İstanbul/19.00) (Fotoğraflı)

***

Küçük Asya Ajansının yayımladığı bilim, kaynak, ışık ve genel ağ ile wap üzere oluşturduğu gelişigüzel makule bilgelik, sürdürümcü olmayanlar yoluyla tek şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de kesim kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, bambaşka çalım ve kuruluşlara aktaramaz. Mugayir davrananlar hakkında hukuki ve cezai rastgele soy başvuru hakkımız saklıdır.

Share: