RUZNAME ÖZETİ / 19 Eylül 2022

6 April 1920

1- CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şambayat ve Gölbaşı belediyeleri ile esnafı mülakat edecek. Kılıçdaroğlu, Malatya Kanma Önderleri Toplantısı ile partisinin memleket başkanlığının eskimemiş hizmet binasının açılışına katılacak.

(Adıyaman/Malatya/13.00-17.30)

TEŞRI ICRA SİYASET

1- Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ, Konya Selçuk Üniversitesi Akademik Sene Açılış Töreni’ne, Gaziler Haset programına katılacak, Valiliği ve SELIM Fırka İl Başkanlığını konuşma edecek.

(Konya/11.00-16.30)

2- Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Su Kederli, Polatlı ilçesinde Gaziler Günü Buluşması’na katılacak.

(Ankara/11.30)

3- İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener, Etimesgut ilçesinde esnafı mülakat edecek.

(Ankara/14.00)

EKONOMİ FİNANS

1-Enerji ve Bittabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Filyos Limanı’nda Karadeniz gazının karaya çıkarılacağı noktada incelemelerde bulunacak.

(Zonguldak/17.00)

2- Tarım ve Orman Bakanı Birim Kirişci, Gaziler Haset programına, Ekincilik Park açılışına, Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas Limon Bahçesi Tevhit Uran Bölgesi Asıl Atma Töreni’ne ve ekincilik sektörü temsilcileri toplantısına katılacak.

(Balkı/12.00/13.00/15.00/18.00)

3- Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, İstanbul Medipol Üniversitesince düzenlenecek Dördüncü 6G Konferansına katılacak ve arkası sıra Avrupa Elektrik Haftası kapsamında düzenlenecek Mobilite Maratonunda üniversite öğrencileri ile tıpkı araya ati.

(İstanbul/09.00/11.30)

4- Türkiye Cumhuriyet Altını Form Bankası, temmuz ayına ilişik uluslararası yatırım pozisyonu verilerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

5- Kaynak ve Maliye Bakanlığı, 5 ve 6 yıl vadeli fehamet tahvillerinin ihraç ihalelerini gerçekleştirecek.

(Ankara)

ACUN DİPLOMASİ

1- İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in cenaze töreni, dünya genelinden haddinden fazla sayıda eğin düzem azamet yetkilisinin katılımıyla düzenlenecek.

(Londra)

SPOR

1- Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İzmir’birlikte Zübeyde Eş Öğrenci Yurdu’nu görüşme edecek, Karşıyaka Deneyimsizlik Merkezi alanında, Urla’da Kıran Bilgisizlik Kampı ve 750 şahsiyet sınırlı inşaatında incelemelerde bulunacak. Kınık Bilgisizlik Merkezi açılışını yapacak ve Bergama’da İl Umumi Heyet toplantısına katılacak Bakan Kasapoğlu, henüz sonraları Dikili ve Aliağa’da ziyaretlerde bulunacak.

(İzmir/12.00/12.30/13.30/16.00/17.00/18.30/19.30)

2- UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup’ta 22 Eylül Perşembe günü İstanbul’da Lüksemburg, 25 Ilkgüz Ahzüita günü da deplasmanda Faroe Adaları ile karşı karşıya gelecek A Milli Futbol Takımı, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Terbiye Tesisleri’nde çalışmalara başlayacak.

(İstanbul/17.00)

3- Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarının uğraş ettiği Kadınlar Federasyon Kupası finalinde Elazığ İl Hususi İdare ile Tarsus Belediyespor karşılaşacak.

(Eskişehir/15.00)

4- A Milli Eş Voleybol Takımı sporcuları ve beceri ekibi, Hollanda ve Polonya’nın sülale sahipliğinde 23 Eylül’dahi başlayacak FIVB Acun Şampiyonası öncesinde, TVF Senet Talih Vestel Uçan Top Salonu’nda basın mensuplarıyla tıpkı araya ati.

(İstanbul/11.30)

***

Rum Ajansının yayımladığı haber, görüntü, foto ve internet ile wap üzere oluşturduğu her kalem vukuf, sürdürümcü olmayanlar aracılığıyla hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz da geçim kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, eksantrik gurur ve kuruluşlara aktaramaz. Karşıt davrananlar için hukuki ve cezai rastgele tip referans hakkımız saklıdır.

Share: