RUZNAME ÖZETİ / 25 Eylül 2022

6 April 1920

1- CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, İzDönüşüm Fabrikası Açılışı ve Gaziemir 1. Adım Asıl Atma Töreni’ne katılacak.

(İzmir/10.30/12.00)

YASAMA ICRA SİYASET

1- MHP Umumi Başkanı Ululuk Bahçeli, “2023’e Akıllıcasına: Namzet Galiba, Değişmeyen Kesin” temalı kemiksiz çekicilik toplantıları kapsamında İstasyon Meydanı’nda miting yapacak.

(Erzurum/17.00)

ACUN DİPLOMASİ

1- İtalya’da halk, genel seçimlerde parlamentonun bakir üyelerini tespit etmek üzere sandık başına gidecek.

(Roma)

GÜNCEL

1- ÖSYM eliyle Amme Personel Güzel Sınavı’nın (KPSS) Kayran Bilgisi üçüncü oturumu gerçekleştirilecek.

(10.15)

HARS SANAT

1- Firez ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Troya Hars Yolu Festivali kapsamında Kilitbahir Kalesi Açıkhava Sahnesi önünden başlayacak 7. Geleneksel Gelibolu Maratonu’na katılacak.

(Çanakkale/09.00)

SPOR

1- A Milli Ayak Topu Takımı, UEFA Milletler C Ligi 1. Grup’taki akıbet maçında deplasmanda Faroe Adaları ile karşı karşıya gelecek.

(Torshavn/21.45)

2- Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Kuzey Makedonya’da planlı eliminasyon turunun finalinde TOFAŞ, Almanya’nın Niners Chemnitz takımıyla karşılaşacak.

(Üsküp/21.00)

3- Voleybolda Bosna Hersek’te planlı Kadınlar Balkan Kupası’nda PTT Spor, sonuç maçında aile sahibi UOK Banjaluka Volley ile karşı karşıya gelecek.

(Banja Luka/19.00)

4- AXA Sigorta Yürek Voley’üstelik rical ekip maçları sona erecek. A Grubu’nda Altekma-Hatay Büyükşehir Belediyespor, Fenerbahçe HDI Sigorta-Bursa Büyükşehir Belediyespor, B Grubu’nda Tokat Şehremaneti Plevne-TÜRŞAD, Arkas Spor-Spor Dip, C Grubu’nda Hekimoğlu Küresel Connect Travel BVİ-Develi Belediyespor ve Galatasaray HDI Sigorta-Cizre Belediyespor maçları yapılacak.

(Ankara/13.00/16.00/İstanbul/13.00/16.00/İzmir/13.00/16.00)

5- Kastamonu Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, EHF Şampiyonlar Ligi B Grubu’ndaki üçüncü maçında Romanya’nın Rapid Bükreş takımını konuk edecek.

(Kastamonu/15.00)

6- Hentbolda Erkekler Süper Lig’in 3. haftasında 2, Kadınlar Süper Lig’in 3. haftasında 4 maç yapılacak.

7- TFF 2. Lig’bile 6. hafta Beyaz Zehir ve Al gruplarda yapılacak maçlarla tamamlanacak.

8- Motosiklette Dünya Superbike Şampiyonası’nın 8. fut mücadelesi İspanya’da tamamlanacak. Milli sportmen Arazi Razgatlıoğlu, etabın ikinci yarışına çıkacak.

(Barselona/15.00)

9- MotoGP Acun Şampiyonası’nda sezonun 16. ayak yarışı Japonya’da yapılacak.

(Motegi/09.00)

***

Küçük Asya Ajansının yayımladığı haber, fon, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu herhangi bir çeşit vukuf, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de uyuşma kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, eksantrik çalım ve kuruluşlara aktaramaz. Uymaz davrananlar üzerine hukuki ve cezai gelişigüzel tip başvuru hakkımız saklıdır.

Share: