RUZNAME ÖZETİ / 29 Ilkgüz 2022

6 April 1920

1- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Macaristan Cumhurbaşkanı Katalin Novak ve Başbakan Viktor Orban ile görüşecek.

(Budapeşte)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Misyon Gelgel, “Acun Yerleşme Haset Lansman Programı” ile Atatürk Havalimanı’ndaki İstanbul Konya Lansman Günleri’nin açılışına katılacak.

(İstanbul/10.00-17.00)

2- Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Afşin Bey İlkokulu’nda “Yayalara Evleviyet Duruşu, Hayata Ihtiram Duruşu Programı”na iştirak edecek.

(Ankara/11.00)

3- Milli Defans Bakanı Hulusi Akar, Vilayet ve Belediyeyi müzakere edecek, martir ve gazi aileleriyle benzeri araya gelecek.

(Şırnak/13.00/14.00/15.00)

4- İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener, Toptancı Hali’nde esnaf ziyaretinde bulunacak.

(Ankara/07.30)

5- CHP Domestik Yönetimlerden Mesul Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun ile Ünsiyet ve Seçim İşlerinden Mesul Umumi Komutan Yardımcısı Aşure Ayı Eş, Parti Genel Merkezi’nde matbuat toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/10.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Soylu Erki Tahavvül ve Bakir Paradigmalar Zirvesi, Hazne ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin açım konuşmasıyla başlayacak.

(İstanbul/10.00)

2- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Malezya Kıdemli Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Mohamed Azmin Ulu ile düet ziyaret gerçekleştirecek. Bakanların herif başkanlıklarında Ortak Iktisat ve Tecim Konseyi İlk Toplantısı yapılacak. Serbest Ticaret Anlaşmasını Düzeltilmiş Fail 1 No’lu Tören Düzeni ve Eş Iktisat ve Tecim Konseyi Güruh Tutanağı İmza Töreni düzenlenecek.

(Ankara/17.30)

3- Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gebze-Darıca Metro Hattı Işık Rüyet Töreni’ne ortaklık edecek.

(Kocaeli/10.30)

4- Türkiye İstatistik Kurumu, ilkgüz kocaoğlan soylu erki yürek endeksi ile temmuz kocaoğlan moskof yakıtlar istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

5- Türkiye Cumhuriyet Form Bankası, Servet Politikası Müesses toplantı özeti ile haftalık mülk ve vezneci istatistiklerini duyuracak.

(Ankara/14.00/14.30)

GÜNCEL

1- Din İşleri Başkanı Mehabetli Erbaş, “Türkiye 8. Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” küşat törenine katılacak.

(Konya/17.30)

EKIN SANAT

1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Intercontinental İstanbul Otel’da düzenlenecek Türkiye Otelciler Birliğinin aylık toplantısına ortaklık edecek.

(İstanbul/13.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Mücahede ve Sosyal Düzenlilik Bakanı Vedat Âlim, Almanya’da Türk vatandaşlarıyla benzeri araya ati.

(Wesseling)

SPOR

1- Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, GSB Yurtları 2022- 2023 Terbiye Tedrisat Yılı 2. Faz Ensiz Künde Sonuçlarına ilişik açıklamalarda bulunacak.

(Ankara/10.00)

2- 4. Acun Göçkün Oyunları, İznik’te başlayacak. Vekil Kasapoğlu de oyunlara katılacak.

(Bursa/16.00)

3- A Milli Karı Uçan Top Takımı, FIVB Dünya Şampiyonası B Grubu’ndaki dördüncü maçında Polonya’üstelik Hırvatistan ile karşılaşacak.

(Gdansk/18.30)

4- Ekincilik Türkiye Kupası 2. Eleme Turu mücadelesi 4 maçla tamamlanacak.

5- Türkiye Basketbol Federasyonu ile VavaCars arasındaki sponsorluk imza töreni İstanbul Sinan Fazilet Spor Salonu’nda düzenlenecek.

(İstanbul/11.00)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı vukuf, kaynak, fotoğraf ve genel ağ ile wap üzere oluşturduğu her çeşit hikmet, sürdürümcü olmayanlar vasıtasıyla hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz dahi itilaf kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, apayrı alım ve kuruluşlara aktaramaz. Ters davrananlar hakkında hukuki ve cezai rastgele cins referans hakkımız saklıdır.

Share: