RUZNAME ÖZETİ / 3 Ilk Teşrin 2022

6 April 1920

1- TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti, Malezya ve Endonezya’yı kapsayan resmi ülfet kapsamında Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’a gidecek.

(Ankara)

2- CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, öğür genel merkezinde büyükşehir şehremaneti başkanlarını kabul edecek, Tarz Yönetim Kurulu toplantısına başkanlık yapacak.

(Ankara/13.00/15.00)

TEŞRI ICRA SİYASET

1- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bursa Uludağ Üniversitesinin akademik yıl açım törenine ve Bursa Uludağ Üniversitesi Tababet Fakültesi Hastanesinin yenilenen acil servisinin açılışına katılacak, SELIM Parti İl Başkanlığına ziyaret gerçekleştirecek.

(Bursa/11.00-17.00)

2- Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Hedef Çalım, Hanay Kurultay Merkezi’nde düzenlenecek Acun Oturma Haset Programı’na katılacak, Valiliği, DÜRÜST Tümen İl Başkanlığını, Büyükşehir Şehremaneti Başkanlığını ziyaret edecek.

(Balıkesir/10.00-15.00)

3- İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener, partisince Divan Oteli’nde düzenlenecek “Celi Dirim Çalıştayı”na katılacak.

(Ankara/10.30)

EKONOMİ FİNANS

1- Uran ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Valiliği mülakat edecek, Dizayn ve İnovasyon Merkezi ve Eskişehir Uran Odası Mesleksel Eğitim Bilimi Merkezi’nin açılışına, Küpeliler SAVUŞMAK Suntalam Fabrikası Anne Atma Töreni ile Benzer Fabrika Tören Düzeni İmza Töreni’ne katılacak.

(Eskişehir/10.15-15.00)

2- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “SELIM Öğür 2023’e Akıllıcasına Kent Buluşmaları” kapsamındaki basın toplantısına katılacak, ekincilik sektörü temsilcileri ile benzeri araya ati.

(Şanlıurfa/09.30/17.30)

3- Türkiye İstatistik Kurumu, eylül ayına ilgilendiren bitiren ve az içi müstahsil fiyat endekslerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

ACUN DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Erke ve Tabiatıyla Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın’ın saha aldığı gök bilimi Libya’ya resmi aynı musahabe düzenleyecek.

(Trablus)

FIREZ SANAT

1- Firez ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Sinema Müzesi’nde Sinemaya Gitmeyen Bala Kalmasın Projesi Tanıtım Toplantısı’na, Grand Pera, Foto ve Heykel Müzesi, Budun Betimi Müzesi, İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi ile Ankara Içtimai Bilimler Üniversitesi’ndeki sergilerin açılışlarına ve Türk Gündüz Kongresi Ön Gösterim Yemeği’ne katılacak.

(İstanbul/10.30/11.00/Ankara/16.00-19.30)

SPOR

1- Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Bolu’da iklim brifinginin alınması ve basın toplantısının peşi sıra geçmiş ahit tümen yöneticileri ve milletvekili toplantısına katılacak, GSB Gölköy Kız Öğrenci Yurdu’nu ziyaret edecek, olimpik yüzme havuzunun açılışını yapacak. Nazır Kasapoğlu, STK – Amatör Kulüpler Haftası açım ve gereç tevzi, deneyimsizlik ve çalıştırıcı buluşması programlarının arkası sıra esnafı, AK Tümen Eş ve Cahillik Kollarını, milli okçu Mervenur Eroğlu’nun ailesini görüşme edecek.

(Bolu/11.00-19.00)

2- Spor Dip Süper Lig’in 8. haftası VavaCars Fatih Karagümrük- İstanbulspor maçıyla tamamlanacak.

(İstanbul/20.00)

3- Spor Kaba But 1. Lig’in 7. hafta mücadelesi Erzurumspor FK-Altaş Denizlispor karşılaşmasıyla sona erecek.

(Erzurum/20.00)

4- Ampute Futbol Dünya Kupası’na TFF’nin Riva tesislerinde bitmeme edilecek. Türkiye A Grubu’ndaki üçüncü maçında Haiti ile karşılaşacak.

(İstanbul/20.00)

5- Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde 2022-2023 sezonu başlayacak; E Grubu’nda Darüşşafaka, deplasmanda İsrail’in Hapoel Bank Yahav Kudüs takımıyla karşı karşıya gelecek.

(Kudüs/21.00)

6- Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde sezonun ilk haftası Beşiktaş Elmlakjet-AYOS Konyaspor Basketbol maçıyla tamamlanacak.

(İstanbul/19.00)

***

Rum Ajansının yayımladığı bilgelik, fon, foto ve genel ağ ile wap için oluşturduğu rastgele nev bilgelik, abone olmayanlar eliyle hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz da ittifak kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, ayrıksı gurur ve kuruluşlara aktaramaz. Çapraz davrananlar üzerine türel ve cezai seçkin tip referans hakkımız saklıdır.

Share: