Sakaryaspor, dolgunca futbolla Süper Lig’e yücelme peşinde

Sakaryaspor, 10 yıl aradan sonradan yükseldiği Spor Makat 1. Lig’de bol futbolla kalburüstü sonuçlar alıp, Süper Lig’e çıkmayı arzuluyor.

En sonuç 2011-2012 sezonunda 1. Lig’de mücadele eden Sakaryaspor, o dönem önceki 6 haftada sadece 1 maçta yengi elde ederek 17. sırada kayran aldı.

Bu yıl 10 yıl eski sezona bakarak daha ferah başlangıç özne yeşil-siyahlılar, 3 yengi ve 3 mağlubiyetle evvel 6 haftayı 9 puanla 6. tam tamamladı.

İyi futbol oynayarak şampiyon olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Sakaryaspor, ligin 7. haftasında ferda ağırlayacağı Eskimemiş Malatyaspor’u yenerek için beklemek istiyor.

Püren: “Korkulan tıpkısı bando haline geldik”

Sakaryaspor Beceri Direktörü İlker Püren, AA muhabirine, ligin teferruatlı tıpkı proses olduğunu, takımların bereketli başlayıp saf düşebildiğini ya üstelik kırıcı başlayıp şampiyon olabildiğini söyledi.

Transfer döneminin ligin içerisine sarkmasından dolayı gelen oyuncuların takıma adaptasyon sürecinin devam ettiğini anlatan Püre, doğru yolda olduklarını, haddinden fazla bol noktaya geleceklerini kaydetti.

Püren, mevsim başı itibarıyla birçok etmenle ilgilendiklerini belirterek, şöyle devam etti:

“Tabiatıyla ki hedefimiz tıpkısı dip lige geçmek, böke görünmek, dal sıralarda meydan almak. amma velakin gani ayak topu oyalamak. Bunlar talepler, beklentiler ya da dışarıya verdiğimiz mesajlar ama şu anda gerçeklik üzerinden konuşabiliriz. Rakiplerimizin ligdeki 6 haftalık performanslarını değerlendirdiğimizde, kendi baziçe formatımıza da baktığımızda, 6 maçın 6’sını da kazanabilirdik. 3’ünü kazandık, 3’ünü berabere bitirebilirdik. Ligimizde böyle gelgitli maçlar oluyor ama tarttığımda takımın şu anda hedefe oynaması, hedefin süresince olması gerekiyor. Bence korkulan ayrımsız takım haline geldik.”

“Hedefe giden ayrımsız topluluk olacağımıza eminim”

Camia yerine süreci sunu ongun şekilde irca etmek üzere çalıştıklarını tabir eden teknik adam, “Bura çok sevinçli, çokça coşkulu. Bayağı mutlu olduğumuz tıpkısı kayran bura. O yüzden burada taraftarımızın coşkusuyla, zat heyecanımızla beraber hedefe giden benzeri topluluk olacağımıza eminim.” dedi.

Püren, ligin zorluğuna bel ederek, “Bu ligin sevinçli kuzuluk gelmesinin arz şişman sebebi, zir dip ayrımının olmaması. Güzeşte yıl play-off finali oynayan takım ile sakıt mızıka ortada 3 galibiyet farkının olması ligi çokça latif hale getiriyor. O yüzden tığ rakiplerimizin sıralamadaki yerlerine bakmıyoruz; rakiplerimizin analizini yapıyoruz, korkulu olabilecekleri ya da verdikleri boşlukları tayin yazar değme karşılaşma ayrımsız konsantrasyonla oynuyoruz. Bu birlikte bizim pik olan zorlu konsantrasyonumuzu sağlamış oluyor.” ifadelerini kullandı.

Bu hafta Yıpranmamış Malatyaspor’u ağırlayacaklarını anımsatan Püren, taraftarlarının bile desteğiyle gidermek üzere oynayacaklarını sözlerine ekledi.

Share: