Saklı noksan cennet ‘Şuğul Kanyonu’ görenleri cezbediyor

Saklı kalık behişt ‘Şuğul Kanyonu’ görenleri cezbediyor

SİVAS – Sivas’ın Gürün ilçesinde mevcut gizli behişt ‘Şuğul Kanyonu’ doğaseverleri cezbediyor.

Sivas’ın Gürün ilçesinde benzersiz güzelliği ile adeta saklı eskimiş Şuğul Kanyonu 7’den 70’e herkesin ilgisini çekiyor. Farklı katıksız yapısı ile dikkatleri konusunda calip kanyon faziletli kayalıkların arasından akan belirtik suyuyla huy sevenleri hayran bırakıyor. Bir Nice ham kuşa da aile sahipliği yapan kanyon, kayaların arasından sızan ufak şelaleleriyle de ziyaretçilerini cezbediyor. Hafta sonunu fırsat bilen natür sevenler kanyonda yürüyüş yapıp suya girerek serinledi.

“Buranın aynı havasını kabul etmek gerekiyor”

İmdat Önder, kanyonun gezilip görülmeye değer olduğunu söyleyerek, ” Gürün kanyonunu görmeye İstanbul’dan geldik. Buranın iyicene olduğunu söylediler. Dağları olsun yüksekliği olsun tabiat harikası gezilmeye görülmeye değer yerler. Oturduğumuz yerde böyle fena hâlde yerler olmadığı üzere bura bizim amacıyla hoş ve güzelce . Buranın aynı havasını ahzetmek gerekiyor. Sivas’a ve gürüne gelip buraya süzülmek evire çevire ayrımsız önsezi herkesin gelmesini kaynak ederim” dedi.

“Elan önce gelmediğimize pişmanız”

Daha ilk gelmediklerine pişman olduğunu belirten Harun Şimşek, ” Eğlenme ve gezme gayeli çocuklara gösterelim diye niteleyerek geldik. Hafta sonunu hakeza değerlendirelim dedik. Geldiğimize kıvançlı olduk. Henüz önce gelmediğimize pişmanız. İnşallah tıpkı dahaki sefere daha detaylı devamlı geliriz. Henüz önce böyle olduğunu bilseydim piknik amaçlı gelirdim. Sabahtan akşama büyüklüğünde henüz evire çevire olurdu. Eğlenilecek fena hâlde yerlerden biri” şeklinde konuştu.

Share: