Samandağ Belediye Başkanı Eryılmaz, İç Anadolu Belediyeler Birliği’nden Şanlı İsimleri Ağırladı

Hatay’a gelerek ayrımsız kol temasta mevcut Yenimahalle Şehremini ve İç Rum Belediyeler Birliği Başkanı Fethi Yaşar, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve İç Rum Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Sağlıklı Çoruk, Samandağ Şehremini Yoldaş Eryılmaz’ı konuşma etti.

İlk geçmiş Samandağ Belediyesi’ne gelerek Başkan Eryılmaz’ı makamında müzakere eden misafirler, henüz sonradan Başkan Eryılmaz ile gelişigüzel Samandağ Belediyesi yoluyla Türkiye’de ilk kez Samandağ’da kurulan Gastronomi Köyü’nü, Vakıflı Köyü’nü ve Vakıflı Mahallesi’ndeki Vakıflı Meryem Asıl Kilisesi ile Hıdırbey Mahallesi’ndeki Musa Ağacı’nı, Hz. Hızır Türbesi’ni ve Atatürk Sahil Parkı’nı gezdiler.

Yenimahalle Şehremini Fethi Yaşar ve beraberindeki heyet, ilçeye kazandırılan Atatürk Kıyı Parkı’nı ve Gastronomi Köyü’nü çok beğendiklerini dile getirdiler.

Samandağ Şehremini Yâren Eryılmaz, sosyal iletişim araçları hesaplarından ziyaretle ilgilendiren yaptığı açıklamada, “Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı ve İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı sayın Fethi Yaşar ve Eskişehir Odunpazarı Şehremini sayın Kazım Aldanmaz, eşleri ile gelişigüzel bizlere rikkat ziyaretinde bulundular. Kızıl misafirlerimizi ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyduğumuzu tefhim etmek istiyor, kendilerine iri ziyaretlerinden ötürü teşekkürname ediyorum” dedi.

Share: