Sarıeroğlu: “Aralık’tan itibaren kıymet artışlarında bayağı baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza inanıyoruz”

SELIM Tümen Umumi Komutan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “İnşallah açıklık ayından itibaren de denk artışlarıyla alakadar yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak kıymet artışlarında üstelik istediğimiz kötü baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza samimi inanıyoruz.” dedi.

Sarıeroğlu, Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, DOĞRU Parti’den gâh MKYK üyeleri, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Sazak, Niğde ve Osmaniye milletvekillerinin katılımıyla SELIM Fırka Adana İl Başkanlığınca aynı otelde düzenlenen “2023’e Akıllıcasına Kent Buluşmaları” programında, vatandaşların Tevellüt Kandili’ni kutladı.

Yaz dönemini çokça bereketli şekilde cümle Türkiye’üstelik geçirdiklerini, Adana’dahi birlikte yekpare organizasyon üyeleriyle girişim atmadık yer bırakmadıklarını anlatım eden Sarıeroğlu, çalışmalar sonrasında sahada belirlenen hususlarla ilişik raporları genel merkeze ilettiklerini anlattı.

Sarıeroğlu, “2023’e Akıllıca Site Buluşmaları” kapsamında 40’a andıran ili tamamladıklarını ve çok verimli buluşmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. 6’lı masayı eleştiren Sarıeroğlu, “Elan adayları dahi belli olmak olmamışken bizler yaz dönemi çalışmalarında vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri doğrultusunda misil haritalarımızı çokça kilolu bir iş, mutfak çalışması yaparak genel merkezde dahi oluşturuyoruz. Biliyorsunuz çok andıran aynı zamanda 28 Ekim’dahi partimizin 2023’e revan yolda ve intihabat doğrultusunda vizyonunu ortaya koyacak Ankara Spor Salonu’nda Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamalarıyla aynı toplantı hazırlığını üstelik gerçekleştiriyoruz.” diyerek konuştu.

Pandemi döneminde Türkiye’nin başka ülkelerden farklı yerine tüm vatandaşların hayatına dokunacak çalışmaları gerçekleştirdiğini vurgulayan Sarıeroğlu, başta minimum ücretten zahmetli maaşlarına büyüklüğünde, çalışanların avlu standartlarını yükseltmekten, çiftçilere, emekçilere her kesime raci çalışmalarını haddinden fazla acul biçimde hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Bu dönemde yaşanan ara sıra sıkıntıların olduğuna değinen Sarıeroğlu, “Bunların tamamının çözümünü Sayın Cumhurbaşkanı’mız birlikte önce grup toplantımızda söyledi, çözümü siyasal parti kendisine DOĞRU Tümen aracılığıyla hayata geçirilecektir. İttifak yerine dahi Cumhur İttifakı aracılığıyla inşallah vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri bizler tarafından giderilecektir ve namına getirilecektir.” ifadesini kullandı.

Türkiye ekonomi modeli

Sarıeroğlu, bu dönemde Türkiye ekonomi modelini uygulamaya koyduklarını aktardı.

Üretimi, yatırımı, istihdamı, ihracatı önceleyen bire bir göz açısıyla eksiksiz dünyaya yaşıt olacağına inandıkları sonuçları aldıklarını tamlayan Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

“Şu anda 31 milyonu geçen aynı istihdam rakamına ulaşmış durumdayız. 250 bilyon doları aşan ayrımsız ihracat seviyesine erişmiş durumdayız. Aldığımız envestisman miktarı 240 bilyon doları aşmış durumda. İnşallah çatlak ayından itibaren birlikte bedel artışlarıyla ilişkin yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak değer artışlarında üstelik istediğimiz hor baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza ilgiyle inanıyoruz.”

Meclise er bezi kanun gelecek

TBMM tatildeyken yaptıkları çalışmalarla vatandaşların kendilerinden beklentilerini çokça ferah şekilde anladıklarını, bunlarla ilişkin atacakları adımları, çalışmaları planladıklarını aktaran Sarıeroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu an Meclisimizde ilkin ekonomi konuları olmak amacıyla Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamış olduğu müjdelerle dayalı ve yeni çalışmaları içeren aynı husye yasamız inşallah görüşülmeye başlanacak, Meclisimize gönderme edilecek. Sair taraftan bütçe görüşmelerinin ardından çalışanlarımızın, emekçilerimizin uzun süredir bizlerden beklemiş oldukları EYT özellikle kalkmak üzere, sözleşmeli personellere kol konusu başta kalkmak üzere, arızi işçilerimizin iş koşullarını yeniden düzenleyeceğimiz icraat özellikle gelmek üzere bunlarla ilgilendiren da adımlarımızı atıyoruz.”

“Yaşayan, iri Türkiye idealinde yürümeye bitmeme edeceğiz”

Sarıeroğlu, Türkiye’de DÜRÜST Öğür iktidarı döneminde içtimai azamet ilkesinin yekpare vatandaşların haddinden fazla dinç şekilde hissetmesini sağlayıcı adımlar attığını ifade etti. İktidara geldiklerinde 4 başlıkta olan toplumsal yardım uygulamalarının zaman 49 başlıkla ve familya odaklı olarak umum vatandaşlara ulaştığını vurgulayan Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

“İlk başta 15 milyar lira bire bir paket açıklamıştı Sayın Cumhurbaşkanı’mız. Son kabine toplantısında üstelik yeniden 25 milyar liralık tıpkısı eklenmiş yapılarak 40 milyar liraya vasıl, çocukların sayısıyla, kira evet de familya sahipliği durumuyla bağlantılı namına gine değişen oranlarda vatandaşlarımıza ulaşacak tıpkısı toplumsal arkalama uygulamasını da inşallah bu dönemde çok dinç şekilde uygulayacağız. Seçkin kesime yapışık çalışmalarımızı işlek şekilde yapıp Türkiye’nin iddialı ilerleyişini devam ettireceğiz. Biliyorsunuz 2023’te Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına giriyoruz. Tığ buna Türkiye yüzyılı diyoruz. Türkiye yüzyılında inşallah 84 milyon vatandaşımızın hayat ve refah içerisinde sağlık seviyelerinde istediğimiz artışları sağlayarak, faal ve iri Türkiye idealinde yürümeye bitmeme edeceğiz.”

Adana’ya gastronomi enstitüsü kurulacak

Sarıeroğlu, bu sene 6. nöbet organize edilen Arsıulusal Adana Ezgi Festivali’nin zaman başladığını anımsattı. Adana için gastronominin haddinden fazla eşsiz olduğuna bel eden Sarıeroğlu, şunları söyledi:

“Milli Eğitim Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer çok gücük bir müddet ilk gastronomi enstitüleri kuracaklarını tabir etmişlerdi. Bölgemizde Hatay, Nevşehir, Gaziantep vardı. İki tane enstitü İstanbul’da, iki enstitü İzmir’üstelik olacaktı. Tokat, Bursa vardı. Toplanmış 10 enstitü kurulacaktı. Zaman amade gastronomi ile ilgilendiren epey ziyafet havasında geçecek bir curcuna başlangıcındayken ego şehrimize ayrımsız müjde bile yüklemek istiyorum. Bu 10 şehre, 10 enstitüye Adana dahi eklendi. Şehrimizde bile gene aynı gastronomi enstitüsü kurulacağını söylemek istiyorum. Burada huzurlarınızda Milli Eğitim Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer’e da içtenlikle teşekkür eylemek istiyorum.”

Adana Limanı çalışmaları sürüyor

Sarıeroğlu, Adana ve Sazak CHP milletvekilleri arasında lojistik limanı üzerine kendilerinin on paralık umu etmedikleri tartışmalar yaşandığını hatırlattı.

Bunun kuvvet vasıtasıyla projelendirilen ve hayata geçirilen aynı proje olduğunu dile getiren Sarıeroğlu, Mersin ve Adana ortada seçme çarpışma, rakiplik oluşturacak makul sıfır ifadelerden rahatsızlık duyduklarını, bölgeye Çukurova adına baktıklarını vurguladı.

Mersin’dahi yapılan yatırımın bitmeme ettiğine, Adana’üstelik yeni bire bir yatırımın yapıldığına dikkati çekici Sarıeroğlu, şunları kaydetti:

“Adana Limanı’mızın şu zaman ÇED aşamaları tamamlanmış durumda. Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanlığı birlikte tıpkısı izah yaptı. Yatırım, Altyapılar Umumi Müdürlüğü eliyle ‘hem Mersin Ağacı’deki yatırımın devam edeceği, Adana’daki yatırımın ayrı ve balaban tıpkı envestisman’ olduğunu anlatım ettiler. Bizim inşallah bu yapacağımız liman yatırımının, Türkiye yüzyılına, ülkemize, Adana’nın vereceği katkıyı çokça arttıracağına candan inandığımızı tefhim etmek istiyorum. Liman alanı şu anda 1 milyon 800 bin metrekarelik aynı düzlük olarak planlanıyor. Projemiz hem lojistik görevi görecek hem ulaştırma hatları arasında mecmu tıpkısı açıklık dideban olduğu üzere çokça birlikte eşsiz tıpkı fonksiyon görecek. Bu anlamda bizim sadece lojistik değil, yük, konteyner yükü, bozulabilir gıda kabilinden alanlarda de nakliyat yapılabilecek çok daha geniş aynı alanda bakım verecek, Adana’mız açısından haddinden fazla nadir ayrımsız envestisman olacak.”

Share: