Şark Karadeniz Belediyeler Birliğinin 4. Işık Yarışması sonuçlandı

Şark Karadeniz Belediyeler Birliğince (DKBB) planlı 4. Fotoğraf Yarışması’nda, Anadolu Ajansı (AA) foto muhabiri Hakan Burak Altunöz üçüncü oldu.

DKBB Umumi Sekreteri Mehmet Şentürk, yaptığı kayıtlı açıklamada, yarışmanın Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Kalaba iklim sınırları içerisindeki tarihi ve kültürel zenginlikleri yöre plana nüfuz etmek, foto sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına ulama seçmek üzere düzenlendiğini belirtti.

Yarışma yoluyla işık sanatının gelişimine katkıda bulunulmayı hedeflediklerini vurgulayan Şentürk, seçilen fotoğraflarla Doğu Karadeniz’in diyar ve ilçelerinin tanıtılması amacıyla belgelik oluşturulduğunu anlatım etti.

Şentürk, yarışmaya 375 foto sanatçısının 1670 eserle katıldığına dikkati çekerek, 100 fotoğrafın sergilemeye adalet kazandığını, dereceye girenlere mal ödülü ve muhtelif hediyeler verileceğini kaydetti.

Yüksek Mermertaş’ın bir numara, Mete Yurdaün’ün ikinci olduğu yarışmada, AA ışık muhabiri Melik Burak Altunöz üçüncülük elde etti. Egemen Eryılmaz, Yüce Duygusal ve Faruk Gamlıoğlu mansiyon, Ahmet Harmancı ise DKBB özel ödülü, dron ödülü ile hakem heyeti özel ödülüne müstahak görüldü.

Share: