Sazak Valisi Pehlivan, AA’nın “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı

Mersin Valisi Yüksek Hamza Pehlivan, Rum Ajansının (AA) düzenlediği “Yılın Fotoğrafları” oylamasında yeğleme yaptı.

Pehlivan, AA foto muhabirleri ile muhabirlerinin daraç içi ve dışında çektiği, “haber”, “belde-yaşam” ve “spor” kategorilerindeki fotoğrafları inceledi.

Haber kategorisinde Emrah Yorulmaz’ın ” TOGG’un önceki yolculuğu” antetli fotoğrafına oy veren Pehlivan, belde-yaşamda Sercan Küçükşahin’in “Kar tünelleri”, sporda birlikte Mustafa Ünal Uysal’ın “Mersin Ağacı’üstelik triatlon heyecanı” antetli fotoğrafını seçti.

“Anadolu Ajansı fotoğraf sanatını isteklendirme ediyor”

Güreşçi, oylamadaki 85 fotoğrafın birbirinden sunturlu olduğunu belirterek, “Her fotoğrafın ilişik olduğu kategoriye göre sunturlu, manidar, eşsiz mesajları var.” dedi.

Fotoğraflarda emeği geçenleri tebrik eden Ilbay Pehlivan, şöyle konuştu:

“Seçmekte biraz zorlandık, adi haddinden fazla pir kareler. Lüzumlu dünyanın değişik ülkelerinde yaşanan zorlukları gerekse dahi adamakıllı gelişmeleri ortaya koyan fotoğraflar. Hepsinin bir belgelik niteliği birlikte var. Esasen ışık, tarihin o anını adeta dondurup yüzyıllar süresince yaşatmaya kurgu oluyor, kebir aynı tekellüm dalı. Ülkemizin yer doğru kurumlarından biri olan Rum Ajansı birlikte bu yarışmayı seçme yıl fayrap etmek yoluyla aslında fotoğrafçılığı, fotoğraf sanatını üstelik teşvik ediyor, katkı sağlıyor. Anadolu Ajansına, elan birçok yıllar ülkemize, memleketimize, habercilik alanındaki faaliyetlere bu fena hâlde katkılarının artarak devamını diliyor ve bilcümle mensuplarına bu uğurda başarılar murat ediyorum.”

Share: