Şehremini Gürkan’a iki dürü

Malatya Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan, ‘Yılın Yerel Yöneticisi’ ödülünü aldı. Başkan Gürkan ayrıca gecede 25’inci Kayısı Festivalinden dünya ‘Yılın Firez Görüşme Markası’ ödülünü birlikte aldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan, 9.Değerli Palmiye Dürü Törenine katıldı. Komutan Gürkan gecede iki bağış apansız aldı.

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen Altın Palmiye Ödüllerinde, Malatya Büyükşehir Şehremini Selahattin Gürkan, ‘Yılın Domestik Yöneticisi’ ödülünü aldı. Başbuğ Gürkan ayrıca gecede 25’inci Kayısı Festivalinden periferi ‘Yılın Kültür Nutuk Markası’ ödülünü dahi aldı.

‘Yılın Domestik Yöneticisi’ ödülünü düzlük Gürkan, gecede yaptığı konuşmada Malatya’nın yabanlık tarihi açısından ve Türk İslam tarihi açısından oylumlu benzeri şehir olduğunu ifade etti.

Gürkan, “İlk bürokrasi hayatı, saymanlık kayıtlarının tutulması, gümrük işlemlerinin yapılması ve taş devrinden demir devrine evrilme, demirin silah ve vesile malzeme olarak kullanılması Malatya’da zuhur etmiştir. Bu anlamda Malatya hem adamlık tarihi açısından hem de Türk – İslam tarihi açısından kocaman benzeri şehirdir. Mehabetli tıpkısı kent olduğu için bu tarihi değerleri araştıran EXPO Yönetim Kurulu, bizleri müzakere ettiklerinde Malatya’nın tarihi misyonunu bizlere tabir ettiler. Bizde özlük dilimizin döndüğü kadarıyla Malatya’nın tarihi misyonunu ifade ettik. Onlar bize, 2028 yılı EXPO’nun Malatya’da yapılması önerilerini getirdiler. Malatya imdi Doğu’nun ve Türkiye’nin parlayan yıldızı değil Avrupa’nın değil Dünya’nın projektör yıldızı olacak benzeri site olması gerekir. Zira tarihteki kasıt bunu gerektiriyor. Bu iyicene gecede düzlük takanak olan Arslantepe Defilesi’nde da Arslantepe’deki yapılan kazılarda kâin bulguların, ten kumaşlar üzerindeki motiflerini gördünüz. Bu motifler ayrımsız zamanda hem Almanya’da hem İtalya’da hem dahi Avrupa’nın ayrı ayrı ülkelerinde sergilenen, ayrımsız giyim gösterisi oldu. Bili iltifata tabidir. Müşterisi olmayan para, zayiidir. Dolayısıyla kayırıcı yaradılışı gereği ölçüm kaldırmak lazım ve kayırıcı bilimcilerde bunun hakeza olduğunu söyler. Elbette takdir yapılmak iyicene aynı şeydir. Ölçüm edilmenin objektif aynı şekilde olması ölçüm edilen kişinin de gurur, hodkâmlık duygusu süresince değil elan adamakıllı işler yaparak yeni ayrımsız galeyan kazanmasını kâm ediyorum. Bergüzar düz kardeşlerimin birlikte ödüllerini tebrik kartı ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Gecede hediye alanlara ödülleri arz edildikten sonraları Arslantepe’deki kazılarda çıkarılan eserlerin motifleriyle denim kumaşlara yapılan ve Ahmet Giray Yılmaz’ın hazırladığı giysilerden oluşan defile yapıldı. Giyim Gösterisi geceye katılan hisse senedi insanları, sanatçılar ve özge katılımcılar eliyle büyük zevk kazandı. – MALATYA

Share: