SELIM Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Hatay’da partililere seslendi Açıklaması

AK Parti Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 2023 seçimlerinin önemini belirterek, “Emniyetli olun bu intihap Akdeniz’deki Semavi Vatan kavgasının seçimidir. Şuşa’daki Azeri kardeşlerimizin seçimidir. Karadeniz’deki bizim mücadelemizin bir seçimidir. Yıllardır vermiş olduğumuz bu erk mücadelesindeki kazanımlarımızın kaybedilmemesi seçimidir.” dedi.

Özhaseki, Hatay’daki temasları kapsamında DOĞRU Parti Hatay milletvekilleri Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Hacı Saraka Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik ve DOĞRU Tümen İl Başkanı Fıkdan Yeşildal ile Yayladağı Belediyesi öncülüğünde kurulan Yayladağı Eş Girişimi Kooperatifi binasının açılışını yaptı.

Açılışın ardından Özhaseki ve beraberindekiler kooperatifi gezerek Başbuğ Katre Yalçın’dan çalışmalarla ilgili hikmet aldı.

Özhaseki elan bilahare Yayladağı Belediye Reisi Mehmet Yalçın’ı mülakat etti, arkası sıra Belediye Toplantı Salonu’nda muhtarla aynı araya geldi.

İskenderun Belediyesini da ziyaret eden Özhaseki, burada Şehremini Fatih Tosyalı’dan çalışmaları hakkında hikmet aldı.

Özhaseki elan sonda SELIM Tümen İskenderun İlçe Başkanlığına geçerek burada partililerle görüştü.

Burada partililere seslenen Özhaseki, kimseyi ayırmadan işlemek amacıyla bu yola çıktıklarını söyledi.

Bunun amacıyla yapılan bütün seçimlerde bir numara olduklarını tamlayan Özhaseki, Cumhuriyet Altını tarihinde hangi yapılmışsa biraz mislini 20 yıl içerisinde yaptıklarını dile getirdi.

“Sorunları çözecek gine bizleriz”

Milletin yıllardır üstünde baziçe oynandığını söyleyen Özhaseki, şöyle devam etti:

“FETÖ belası 50 yıldır var güvenli olun. Kullanılmamış çıkma ayrımsız olay değil. Zaman Zaman sanki PKK üstelik FETÖ dahi DOĞRU Fırka ile doğmuş, bizim zamanımızda oturmuş kadar anlatıyorlar. Milleti kandırmaya bitmeme ediyorlar. Anca değil. Gine sınırlı dışı tahrikli,tekrar onların desteğiyle 50 yıldır süren bire bir bela silsilesi var amma haddinden fazla şükür bütün bunların hakkından dahi bizler geldik. İşlerimiz de iyiye gidiyor. İnşallah imdi da iyiye gitmeye bitmeme edecek. Çok dahi sunturlu işler yapılıyor. cura sorunlarımız var mı var. Biliyor muyuz bunları? Haddinden Fazla bereketli biliyoruz. Bunları kim çözecek? Tehlikesiz olun bunu çözecek liderlik hem bizde var, liderimiz elhak başımızda, grup da bilgi birlikte deneyim bile var. Bu sorunları çözecek inşallah gine bizleriz. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın.”

“Bu intihabat amacıyla hepimizin seferber olması geçişsiz”

2023 seçimlerinin önemine değinen Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Önümüzdeki günlerde birlikte bire bir seçim var. Bu seçme sıradan aynı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı seçimi değildir. Recep Tayyip Erdoğan seçimi üstelik değildir. Bu seçim bütün dünyadaki güvenli olun mazlumların seçimidir. Ölüm döşeğinde Cumhurbaşkanımıza ‘Boşnakları sana konfirmasyon ediyorum. Ona lütfen kız kardeşin gibi bak.’ diyen Aliya İzzetbegoviç’in seçimidir. Filistin’in seçimidir. Güvenli olun bu seçme Akdeniz’deki Gökçe Yurt kavgasının seçimidir. Şuşa’daki Azeri kardeşlerimizin seçimidir. Karadeniz’deki bizim mücadelemizin bire bir seçimidir. Yıllardır vermiş olduğumuz bu erk mücadelesindeki kazanımlarımızın kaybedilmemesi seçimidir. Allah kötülere okazyon vermesin. Yarmak çokça zor amma sımak o büyüklüğünde niteliksiz ki. O yüzden bu intihabat üzere hepimizin seferber olması geçişsiz.”

Konuşmaların peşi sıra DOĞRU Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Cesaret, Özhaseki’ye safiha bağış etti.Share: