SELIM Fırka Kol Başkanvekili Mahir Ünal Kahramanmaraş’ta konuştu Açıklaması

SELIM Öğür Grup Başkanvekili Yordamlı Ünal, “Bu ülkenin 70 ve 80 yıllık sorunlarını çözen buyruk bugünün sorunlarını da çözer, bundan tehlikesiz olun” dedi.

Ünal, Onikişubat Belediyesinin Gedemenli Mahallesi’nde Kentmar Bina Kooperatifi aracılığıyla yapımı tamamlanan konutların tapu konfirmasyon törenindeki konuşmasında, müstevli ve savaşlar nedeniyle ekonomide küresel daralma yaşandığını ve Türkiye’üstelik da bu daralmanın hafifletilmesi için canla başla çalışıldığını söyledi.

Türkiye’nin geçmişteki bir nice sorununun Recep Tayyip Erdoğan ve AK Fırka yardımıyla aşıldığını anlatım eden Ünal, “Hükümet, milletin iradesiyle kavim namına çözüm gidermek için erk olandır. Olur milletin iradesiyle hükümet olanlar, ayrımsız sene hükümette kalırlarsa ne sorunu çözecekler? Tek sorunu çözemezler. Çözemediler.” dedi.

Ünal, Türkiye’deki yönetimin 1990- 2002 yılları beyninde 12 yıl boyunca koalisyonlarla geçtiğine ve 42 yılda 38 sefer hükümetin değiştiğine işaret etti. Geçmiş dönemlerde yaşanan sıkıntıları çözdüklerini dile getiren Ünal, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Ben 1970 ve 1990’nı hatırlıyorum. O dönemlerde ne konuşulurdu biliyor musunuz? 1950 ve 1990’nın sorunları konuşulurdu. Psikolojimiz nasıldı biliyor musunuz? İnsanlar ‘Böyle gelmiş, böyle masraf. Bu dertler bitmez, bu mesail çözülmez.’ derdi. Ama 14 Ağustos 2001’birlikte Recep Tayyip Erdoğan bu milletin evladı kendisine o dönüş DOĞRU Öğür’nin kurulduğu dönüş artık ve dedi ki

‘Artık Türkiye’bile tek öz eskisi gibi olmayacak.’ 2002’den itibaren Türkiye’de hiçbir özdek eskisi kabilinden olmadı. Zaman Türkiye’dahi 1970 ile 1990’nın sorunlarını konuşuyor muyuz? Konuşmuyoruz. 2005’in sorunlarını konuşuyor muyuz? Konuşmuyoruz. 2010 ile 2015’in sorunlarını konuşuyor muyuz? Konuşmuyoruz. Bugün ne sorunları konuşuyoruz? Zaman, bugünün sorunlarını konuşuyoruz. Bu ülkenin 70 ve 80 almanak sorunlarını çözen emir, bugünün sorunlarını de çözer, bundan tehlikesiz olun.”

Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 yıldır seçimleri kazandığına dikkati çekici Ünal, şöyle bitmeme etti:

“Şimdi yegâne koca diyorlar ya bunlar, peki o bir tane kayırıcı. 20 yıldan beri intihap kazanan bir tane âdem bu ülkede. Tamam, bu milletin teveccühüyle 20 yıldan beri iktidarda olan bir tane adam. ve onlarda de biricik kayırıcı var, Eksiksizlik Kılıçdaroğlu de biricik koca. 12 yıldan beri özlük partisinde rastgele kongreyi kazanan ama hiçbir intihap kazanamayan tek adam. Öyle değil mi? Anca kıytırık değil, yegâne adam olmak. Azim, himmet, başarı ve çabalama gerektirir. Bu milletin derdiyle göynümek gerektirir. sakır sakır çalışmayı gerektirir. Bu milleti aşkla sevmeyi gerektirir. Eşinden, dostundan geçmeyi ve serden geçmeyi gerektirir. Millete hizmetkar başlamak mahdut değil. Recep Tayyip Erdoğan gibi olmak kolay değil. Siz onun kadar olamazsınız. O yüzden Recep Tayyip Erdoğan’a biricik eş diyorsunuz. Biz 20 yıldan beri hamdolsun Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu sorunları çözdük.”

Ateş Parçası Ünal, altılı masanın Türkiye’nin sorunlarını çözemeyeceğini anlatım ederek şunları kaydetti:

“Hani Aşure Ayı İnce diyor evet, yahu bunlar Libya Tezkeresi’nde dahi tıpkı ortak değişmeyen veremediler. Bunlar kuşkusuz Türkiye’nin sorunlarını çözecekler? Bunlar nasıl Türkiye’nin sıkıntılarını çözecekler? Çözemezler. Öz aralarındaki sorunları çözemeyenler, Türkiye’nin sorunlarını çözemezler. Tığ Allah’ın izniyle 20 yıldan beri milletin teveccühü ve onayıyla devam ettiğimiz bu yolda İnşallah 2023’te Cumhuriyetimizin 100. yılında tığ yıpranmamış benzeri yüzyıla başlıyoruz. Ego ara sıra diyorum kim bakir başlıyoruz. Zorlarına gidiyor. Evet eskimemiş başlıyoruz. Biz Allah’ın izniyle 2023’te bakir aynı yüzyıla, Türkiye’nin 100 yılına başlıyoruz. Bizim yaşadıklarımızı, çocuklarımız yaşamadı ve çocuklarımızın çocukları de Allah’ın izniyle hem lehçe liderliği hem küresel liderliği yaşayacak. Bundan emin olun.”

Konuşmaların ardından adalet sahiplerine tapu ve anahtarları teyit edildi.

Programa DÜRÜST Parti Kahramanmaraş Saylav Celalettin Güvenç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, DÜRÜST Fırka İl Başkanı Fırat Görgel ile davetliler katıldı.Share: