Selimiye Meydanı’nda ücretsiz Wi-Fi hizmeti verilmeye başlandı

Edirne’da, Selimiye Meydanı ve Şehit Astsubay Ömer Halisdemir 15 Temmuz Cumhuriyet Altını ve Demokrasi Şehitleri Parkı’nda ücretsiz Wi-Fİ genel ağ hizmeti verilmeye başlandı.

Edirne Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, Uray Hikmet İşlem Birimi tarafından düzenlenen proje kapsamında vatandaşların internete ücretsiz ulaşımını bulmak için Wi-Fİ hizmeti sunuluyor.

Açıklamada görüşlerine meydan verilen Şehremini Recep Gürkan, ücretsiz genel ağ iletişimi ulaşmak üzere başlattıkları uygulamanın güdük sürede şehrin ayrı ayrı noktalarında hayata geçirileceğini belirtti.

Projenin ilk etabının Selimiye Meydanı ile Martir Astsubay Ömer Halisdemir 15 Orak Ayı Cumhuriyet ve Demokratlık Şehitleri Parkı’nda toplanmış 40 bin metrekarelik alanda başlatıldığını nâkil Gürkan, “İnternet artık hayatımızın temellerinden biri haline geldi. Gelişen uygulayım bilimi ve bilgelik çağında artık hep ferdî işlemlerinde genel ağ kullanma gereksinimi duyuyor. Tığ bile içtimai belediyecilik kapsamında ücretsiz Wi-Fi hizmetimizi şimdilik iki alanda faaliyete geçirdik. Genişlik gelişmemiş sürede bu hizmeti şehrimizin sair ana noktalarında birlikte hayata geçireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz Wi-Fİ hizmetinden sezmek isteyenler, telefon ve gayrı cihazlarında Wi-Fi uygulamasını açtıktan sonradan “Edirne Belediyesi” sinyalini alacak ve açılan panele bildirişim bilgilerini girdikten bilahare telefonlarına gelecek parola ile sisteme giriş yapabilecek.

Share: