Serencam an haberleri | Gizliden Gizliye cebe imalathanesine yapılan baskında Roma dönemine ilişik sikkeler ele geçirildi

Gümüşhane’de Bitirmiş ekipleri Torul ilçesinde kaçak silah ürettiği tayin edilen 2 şahsa ilgilendiren evlere cerrahi müdahale düzenlendi. Aramalarda çok sayıda cebe ve mermi ele geçirilirken Roma dönemine ilgili olduğu tutum edilen 4 adet şey ve sikke bulundu.

Alınan bilgiye bakarak İl Uyanık Komutanlığına sınırlanmış ekipler yaptıkları istihbari çalışmalar sonucunda Torul ilçesinde tevakkuf fail O.K. ve T.K.’ya ilişkin evlerde uğrun zırh üretimi yapıldığını belirleme etti. Adli makamlardan alınan taharri kararının peşi sıra şahıslara ilişkin evlerde ÇIFTLIK Idarehane ve Torul İlçe Açıkgöz Komutanlığı ekipleri yoluyla Bomba Kontrol Köpeği Maske ile alay malay kontrol gerçekleştirildi.

Yapılan aramalarda 3 nüsha av tüfeği, 1 sayı mavzer tüfeği, 1 nüsha 9mm Beratta tabanca, 1 nüsha şarjör, 33 sayı av tüfeği fişeği, 4 adet tabanca fişeği, 2 nüsha kıskı (Bıçak ), 4 nüsha Roma dönemine ilgilendiren tarihi şey ve sikke ele geçirildi.

Operasyonun ardından adli tahkikata başlanılırken, O.K. ve T.K. tutuklanmadan yargılanmak üzere başıboş bırakıldı. – GÜMÜŞHANE

Share: