Serencam zaman haberleri | HEMŞİRE EŞİNİ ÖLDÜREN POLİSİN YARGILANMASINA BITMEME EDİLDİ

KİLİS’te bacı eşini tabancayla öldüren, tıpkı hemşireyi birlikte yaralayan ve ağırlaştırılmış müebbet mahpushane cezası istemiyle yargılanan polis güçleri memuru Hasan Solak, ikinci defa bilge karşısına daha çok.

Kilis Itimat Müdürlüğü’nde vazifeli polis güçleri memuru Hasan Solak, 22 Mart’ta, Kilis Fehamet Hastanesi bahçesinde abla eşi Fatma Solak ve arkadaşı S.Ç. ile karşılaştı. 3 yavru sahibi koşa ortada çıkan tartışmada Hasan Solak, tabancasını çıkararak eşi ve yanındaki arkadaşına acı açtı. Mermilerin çıkma ettiği 2 hemşireden Fatma Solak hayatını kaybetti, yaralanan S.Ç. ise tedavisinin ardından taburcu edildi. Olaydan sonra gözaltına alınan Hasan Solak, tutuklandı ve ‘eşe karşı taammüden bilerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘silahla yaralama’ suçundan ise 2 yıldan 6 yıl 9 aya kadar hapis cezası istemiyle Yavaş Ceza Mahkemesinde üzerine sav açıldı.

Kilis Vahim Ceza Mahkemesinde tanıdık ikinci duruşmaya mevkuf sanık Hasan Solak, maktul bacı Fatma Solak’ın yakınları ile avukatlar katıldı. Duruşmada alay alan maznun Hasan Solak, henüz önceki duruşmadaki ifadelerini tekrarladı. Tanıkların de dinlendiği duruşmada murafaa heyeti, Hasan Solak’ın alıkonulma halinin devamına, tarafların son savunmalarını yapmaları ve karar çevirmek eğin duruşmayı 18 Ilk Teşrin tarihine erteledi. Mahkeme çıkışında gazetecilere açıklama yapan Fatma Solak’ın yakınlarının avukatı Erdal Ferman, Polis Güçleri memurunun şifahane önünde canice eşini öldürmesi davasının ikinci celsesi görüldü. Murafaa heyeti zanlının tutuklunun halinin devamına karar vererek duruşmayı 18 Ilk Teşrin tarihine erteledi. Biz mahkemeye zanlının kasten, canavarca katlettiğinden, kayınvalidesini öldürememekten infialle bu suçu işlediğinden ortalık ağırlaştırılmış müebbet hapishane cezası için taleplerde bulunduk. 18 Ekim tarihinde duruşma eliyle değişmeyen verilecek dedi.Share: