Serencam zaman malumat! İSTANBUL -Taraftarlar beyninde yaşanan kavgaya ilişkin 4 can yakalandı

İstanbul’bile, Bilecik 1969 Spor Kulübü ile Bayburt 1918 Ayak Topu Kulübü ortada oynanan maç sonrasında taraftarlar arasında sâdır olaylara ilişkin 4 yaşama gözaltına makbuz.

İstanbul Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, Lehçe Idmansız Loda (BAL) 11’inci kadro ikinci hafta müsabakasında 9 Ekim’de Bilecik 1969 Spor Kulübü ile Bayburt 1918 Futbol Kulübü arasında saat 16.45 sıralarında Kağıthane Yeşilce Spor Tesisi’nde oynanan ayak topu müsabakasında, dağılan taraftarlar arasında uğraş gerçekleştiği bilgisi konusunda fenomen hesabına derk etti.

Grupların dağılmasına yönelik lüzumlu uyarılarda bulunup, hareketli nedeniyle takviye güç çağıran ekiplerce yapılan çalışmada, iki takım arasında yaşanan kavgaya ait “spor alanlarında taşkınlık yazmak” ve “kamu malına kötülük ita” suçlarından Y.B, E.Ç. ve B.T. gözaltına makbuz.

Stat girişinde kâin dönel munsap içerisinde silahla havaya elem açan karanlık S.A. bile süreduran hale getirilerek, silahı ve şarjöre matbu 7 fişekle yakalandı.

Şüpheliler Y.B., E.Ç. ve B.T. üzerine “spor alanlarında taşkınlık yapmak” ve “kamu malına zarar verme” suçlarından adli prosedür yapılırken, yabansı S.A. ise “Sporda Ivinti ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun” kapsamında spor müsabakalarından süresiz men edildi.

Şüpheli S.A, “umumi güvenliğin bile bile tehlikeye sokulması” ve “6136 sınırlanmış kanuna uymazlık” söylemek suçlarından adliyeye irsal edildi.

Share: