Seydişehir’de gaziler onurlarına sunulan yemekte buluştu

Seydişehir Belediye Reisi Mehmet Tutal, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gaziler onuruna aşındırmak verdi.

Adile Baysal Ekin ve Konferans Evinde düzenlenen yemeğe Kıbrıs ve bağırsak güvenlik gazileri katıldı.

Şehitlik ve gaziliğin inanç değerlerinden kaynaklanan muhteşem kavramlar olduğunu ifade fail Başkan Tutal, “Devletin bekası milletin devamı açısından değerlendirdiğimizde asayiş anlamıyla bu milletin malı canı, namusunun emniyette olması anlamında bakıldığında sizlere ne kadar bakım etsek azdır. Çünkü bu yurt, bu yurt üzere mermi ballıdarı uzuvlarınızı feda etmiş kişilersiniz. Sizler temas şeyin arz iyisine yer güzeline layıksınız.” dedi.

Yemeğe katılan kaymakamlık Kaymakamı Bahir Cerbezeli bile, “Milletimizi millet eden değerler beyninde kâin şehitlik ve yiğitlik unvanları sizler amacıyla mukaddes olan ve ebediyete kadar dahi bu gururu ve şerefi ebediyete kadar taşıyacağınız onurdur. Sizler gaziler vatanseverliğin hayatiyetli abidelerisiniz. Sizlere temas ant kapımız degaje.” diyerek konuştu.

Etkinliğe, Ilçebay Bahir Girgin, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Cumhuriyet Başsavcısı Kadri Yalman Özkubat, Alçak Ceza Hakimi Mehmet Kahyaoğlu, İlçe Bitirmiş Komutanı Salih Yahya Âdem, İlçe Itimat Müdürü Cevdet Arıcı ve gaziler katıldı.

Share: