Seyit Torun: “Bizim Başkanlarımız Doların Yeşilini Sevmiyor Doğanın Yeşilini Seviyor”

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete sunduğu Maşuklu Koruluğu’nun açılışında mütekellim CHP Domestik Yönetimlerden Sorumlu Genel Komutan Yardımcısı Seyit Torun, “Bizim şehremaneti başkanlarımız doların yeşilini sevmiyor, doğanın yeşilini seviyor. Onlar buraları ranta değil halka açıyorlar ve pespaye halkın refahı amacıyla çalışıyorlar. Öyle meçhul deli projelerle bile uğraşmıyorlar alelade vatandaşın yer birincil ihtiyaçlarını sunma cesim taleplerini namına lütfetmek üzere çalışıyorlar” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya Maşuklu Mahallesi’nde saha düz, tamamen kullanılamaz ve tehlikeli benzeri hale gelen koruluğu yenileyerek, yekpare halkın davetli olduğu tıpkısı törenle esbak hizmete açtı.

Açılış, Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Doç. Dr. Lütfü Kavga, CHP Evcil Yönetimlerden Sorumlu Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Kargaşa Saylav Seyit Torun, CHP Hatay milletvekilleri, kaymakamlık belediye başkanları, CHP’li yöneticiler, mahalle muhtarları ve vatandaşların ciddi katılımıyla yapıldı.

Hatay’ın dünyadaki yeşil şehirler arasına girmesi üzere çalıştıklarını söyleyen Başkan Kavga, “Zaman burada bire bir yapanları konuşacağız benzeri dahi olanları yıkanları konuşacağız. Tığ hep imal aşamasında, yapım üzere savaşım eden ve tıpkısı zamanda Hatay’ı yeşillendiren, Hatay halkını hem ruhen hem üstelik bedenen geliştiren projeler yapıyoruz. Dizge Hatay’ı çağ şehri, ekin, uygarlık, gastronomi, EXPO şehri kendisine biliyor amma tığ 1 yıl evvel yeşil mutabakata imza attık. Imdi yeşil şehirler beyninde buyurmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

SAVAŞ: “UÇURUMDAN ÖNCEKİ SONUÇ ÇIKIŞTAYIZ”

Başbuğ Cidal, yaklaşan umumi seçimlerin önemine özen çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“20 yıla aşkındır bu ülkeyi yönetenlerin Hatay’daki temsilcileri bile dayamak ayrımsız tarafa mevcut olanı yıkmakla meşguller. Hatay’de daha çok taş ocağı emisyon, denizin üstünü dolgu ika, sanayileri haksız bire bir şekilde paylaştırma ve bizim ormanlarımızı talan etme peşindeler. Bu nedenle bu iktidarı tıpkı an geçmiş hâllenmek geçişsiz. Çünkü uçurumdan esbak sonuç çıkıştayız. Bu seçimi iletilmek zorundayız. Millet İttifakı yerine yahut siyasetçiler yerine değil buradaki çocuklarımız, torunlarımız yerine bu mücadeleyi bağışlamak zorundayız. Yoksa çocuklarımız münezzeh yurdunda abus olacak. Biz yemeden içmeden Hatay’üstelik değil Türkiye’birlikte bile oturacak, çalışacak düz bulamayacağız. Çocuklarımızı göndereceğimiz meslek bulamayacağız. Bu parkları açmaya devam edeceğiz. Bu güzellikleri sergilemeye devam edeceğiz. Zaman bizi onurlandıran Sayın Umumi Komutan Yardımcımız görünmek amacıyla mevrut herkese, bu parkta emeği güzeşte herkese teşekkür ediyorum. Alelhusus Maşuklu ve Küçükdalyan muhtarlarımıza canı özden teşekkürname ediyorum. Çünkü bu parkın yapımına yer çok onlar ulama sağladı. Hepsinden Tanrı razı olsun. Hepimize bu güzelce yeşil alanımız şiddetli olsun.”

TORUN: “BİZİM BAŞKANLARIMIZ DOLARIN YEŞİLİNİ SEVMİYOR DOĞANIN YEŞİLİNİ SEVİYOR”

Seyit Torun de konuşmasına CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun selamını ileterek başladı. Torun şöyle konuştu:

“Bizim şehremaneti başkanlarımız doların yeşilini sevmiyor, doğanın yeşilini seviyor. Onlar buraları ranta değil halka açıyorlar ve alelade halkın refahı için çalışıyorlar. Öyle bilinmeyen budala projelerle da uğraşmıyorlar gerçekten vatandaşın sunu birincil ihtiyaçlarını yer mefret taleplerini hesabına yayımlamak için çalışıyorlar. Bunu seçme nev baskıya, temas nev engellemelere, rastgele çeşit ötekileştirmelere karşın yapıyorlar. Amma katiyen şikayet etmiyorlar. Onlar gecesini gündüzüne katarak vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye çalışıyor. Halk İttifakı’nın belediyeleri, her çeşit amme kaynaklarından faydalanmalarına karşın kamunun seçkin tür imkanlarından faydalanmalarına karşın, bizim uray başkanlarımız onlardan çok daha kalburüstü, vatandaşların sorunlarını onlardan daha gani çözüyor. İyi kim varsınız başkanım haddinden fazla teşekkürname ediyoruz sağlıklı olun, var olun.”

“HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLKLERDE ÖRNEK OLUYOR, BİZLERİ GURURLANDIRIYOR”

“Hatay özel bir kayran. Medeniyetlerin beşiği ve bu büyüklüğünde farklı kültüre sahip insanlar, burada sulh içre, yaşayış zarfında yaşıyorlar. Hatay bundan sonra tıpkı acun kenti oldu. Bire Bir EXPO kenti oldu ve Türkiye’birlikte uluslararası muvakkat taşımacılığı özne bir tane belediye. Tığ belediyelerimizin ilklerini yayınlıyoruz, Hatay Büyükşehir birlikte birçok konuda belediyelerimize örnek oldu, ilkleri yaptı ve başarılarıyla bile bizleri gururlandırıyor. İnanıyorum kim bura turizmden hak ettiği payı algı. İnanıyorum ki bura belediyemizin önderliğinde bir nice hizmete kavuşacak. Onlar sizi hangi büyüklüğünde ötekileştirirse ötekileştirsin hiç zaaf etmeyin yanınızda Büyükşehirimiz var ve o gelişigüzel tür hizmeti yapmaya amade.”

“HATAY VERGİ ÖDEMEDE 7. SIRADA AMMA DEVLETTEN KÖK ALMA SIRASINDA 78. SIRADA”

Hatay’la ilişik benzeri bambaşka mehabetli konuya işaret eden Torun, “Bugün zer milletvekillerim dedi ki Hatay kazanç ödemede 7. Tam amma devletten gerçek kabul etme sırasında 78. sırada. Hatay’ımız bunu adalet etmiyor amma gelişigüzel bu çıkışı bulacağız bilcümle gelişigüzel başaracağız. Bütün böyle sunturlu hizmetlerde buluşalım bu güzellikleri yaşayalım bunu hakkediyoruz. Tek bire bir şeye ihtiyacımız var halkını düşünen halkı üzere çalışan iktidara ihtiyacımız var. İnşallah onu de Kavim İttifakı’nda sağlayacağız. Doğru ilk seçimde nüfuz olacağız. Bu sunturlu hizmetin esaslı hayır olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların peşi sıra kurdele keserek parkın açılışını işleyen tören düzeni, vatandaşlarla parkı gezerek fotoğraf çekildiler. 35 bin metrekarelik koru, ziynet havuzları, nebat heykelleri, tenvir figürleri, ahşap kafeterya ve şehir mobilyalarıyla ziyaretçilerin beğenisini kazandı.

TORUN, EXPO’YA HAYRAN KALDI

CHP Yerel Yönetimlerden Mesul Umumi Komutan Yardımcısı Seyit Torun, küşat öncesi Savaş’ı EXPO alanındaki makamında mülakat etti.

Hatay’a gerçekleştirdiği hizmetler karşı Torun’a bilgiler veren Başbuğ Uğraş, EXPO 2021 alanlarında yapılan organizasyonlar hakkında üstelik bilgiler verdi ve Antakya alanını gezdirdi.

Torun, EXPO 2021 alanını oldukça beğendiğini söyleyerek Hatay’a kazandırılan bu büyük proje üzere Başkan Cenk’a teşekkür etti. Ziyaretin sonunda Lütfü Çekişme, Torun’a Hatay’a başmaklık çeşitli hediyeler ve A. Hatayspor forması armağan etti.

Share: