Sıcaktan bunalanlar Hazar Gölü’ne akın etti

Sıcaktan bunalanlar Hazar Gölü’ne akış etti

ELAZIĞ Elazığ’bile sıcaklıkların zaman normallerinin üzerinde seyretmesiyle hafta sonunu de punt alim vatandaşlar, Hazar Gölü’ndeki plajlara akın etti.

Elazığ ve bölgesinde çekicilik sıcaklıkları sezon normallerinin üstünde seyretmeye devam ediyor. Sıcaktan bunalan ve genişlemek talip vatandaşlar ise hafta sonunu da fırsat bilerek Barış Gölü’nün kıyısında mevcut plajlara akış etti. Hele Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Bitlis, Mardin ve Batman özellikle gelmek üzere kasaba illerdeki vatandaşlar, denize uzak olmaları nedeniyle Sulh Gölü’nü yeğleme ediyor. İki ada ve saklı kenti kâin Sulh Gölü çevresi, otelgarni, kamp çadır alanları ile tatilcilerin gözde mekanı oldu. Akdeniz ve Veli sahillerini aratmayan Hazar Gölü’nde tatilcilere şezlong, şemsiye, bahir bisikleti, tekne turu kabilinden imkanlar da sağlanıyor.

Havanın yunak olduğunu tamlayan Emrullah Hareketli, ” Diyarbakır’dan buraya serinlemek amacıyla geliyoruz. Sivrice güzel benzeri düz. Çocukları getirdik, gezdiriyoruz. Onlar üzere ayrım oluyor. Bunaltıcı havalarda buranın havası bize çok gani geliyor” dedi.

Tuğba Dilli, “Elazığ’dan geldim. Hava ve Sivrice çokça güzel. Bu sene hamam gidiyor. Gölde serinliyor ve iyicene çatlak geçiriyoruz. Kavim Antalya’ya İzmir yahut Muğla’ya gitmek yerine burayı tercih edebilir. Yatırımlar yapılabilir” diyerek konuştu. Sivas’tan geldiklerini nâkil Bulunmaz Duranay ise “Eşim Elazığlı, tatili okazyon isteyerek buraya geldik. Hava hamam. Kesim anlımda da Elazığ sıcak bir şehrimiz. Bizde açılmak anlamında kaçamak kendisine buraya geldik” şeklinde konuştu.

Share: