Şifahane önünde uç eylemi

Sayrılarevi amacında dudak eylemi

ARDAHAN – Ardahan- Göle karayolunda duble nöbet çalışmaları sona ererken, sayrılarevi kavşağının kaldırılmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

İnönü Mahallesi ile Sugöze köyünün kesiştiği noktada toplanan tıpkısı kadro yurttaş, Ardahan-Göle yağız yolundaki icraat sırasında şifahane kavşağının 2 kilometre ileri yapılmasına aksülamel gösterdi. Vatandaşlar, TOKİ konutları, Yüreklilik ve Yurtlar Kurumu ve hastaneye sağlanmak üzere yolun uzadığını gelecek sürerek, mağduriyetlerinin giderilmesini murat etti.

Sugöze Köyü Muhtarı Yüksel Şentürk, “Burada palyatif geçidi bulunmayan. Hastane yolunu kullanarak hastaneye gezmek isteyen vatandaşlar deminden 3,5 kilometre ileriden göstermek zorunda. Sefer yapım çalışmaları yapılırken buraya munsap konulması üzere karayolları toprak müdürlüğüne dilekçe verdik ama eşit vermediler. Şimdi kestirmece 3,5 kilometre yol uzadı” dedi.

TOKİ Dalavere Başkanı Sebahattin Hanoğlu ise, “Burada gidiş geliş kazaları kaçınılmazdır. Köylerden gelip marketlere giden insanlar ölümle burun buruna. Bu nedenle yan yol ve sinyalizasyon yapılmasını istiyoruz. Kazaya meyilli bu yolda gidiş geliş kazası olup ölümle sonuçlandıktan sonraları ilaç aranmasın. Bu sorunu çözmek için uğraşmamız geçişsiz” dedi.

Share: