Şırnak haberi | Şırnak’ta 20 bin kişiyle dinleti coşkusu

– Şırnak’ta 20 bin kişiyle dinleti coşkusu!

ŞIRNAK – Şırnak Valiliği ve Belediye vasıtasıyla planlı Kültür Laf konserleri Şırnak’ta büyük demet gördü. Vatandaşların gösterdiği ilgiden, düzenlenen konserin hangi ölçüde isabetli ayrımsız karar olduğu Şırnak’ta gözler önüne serildi.

Cudi Dağı eteklerinde bulunan Şırnak Üniversitesi Spor Tesislerinde düzenlenen Şırnak Hars Danışma Konserlerine, folklor gösterimi, Dernekevi Dengbejler, Tıvorlu İsmail ve Alişan fon aldı.

Sahneye çıkan Tıvorlu İsmail adına bildik görüngü İsmail Aşkan, hayranlarından gördüğü ağırbaşlı rabıt dolayısıyla ağırlık anlar yaşadı. Sahnede zıplamasıyla ve hayranlarının arasına atlamasıyla bildik Tıvorlu İsmail, vatandaşlara balaban kasırga yaşattı. Ilginç hareketleriyle ve şarkılarıyla konser alanındakilere bıkılmayan anlar yaşatan Tıvorlu İsmail, Artist Alişan ile bile düet yaptı.

Daha sonradan Sanatçı Alişan’ın fon aldığı konserde demet hayli yüksekti ve Cudi Dağı eteklerinde şarkılarını yaklaşık 20 bin kişiye seslendirdi.

Ünlü şarkıcı Alişan, Şırnak’ta planlı Kültür Danışma konserlerine sahnede kendi bestelerinin yanı sıra Kürtçe nağme söyleyerek kendisini dinlemeye gelenlerle düet yaptı.

Artist Alişan, Şırnak’ta halk konserini ilk kez yaptığını belirterek, 25 senedir beni tanıyorsunuz. Ego dahi buraların insanıyım, köle Bingöl’üyüm. Burada sizlerle olmaktan onur, alım duyuyorum. Buraya mevrut herhangi bir birinize teşekkürname ediyorum” dedi.

Şırnak Valisi Osman Bilimci ise, “Şırnak’ın gelişigüzel günü hakeza fena hâlde olsun. Bilcümle gelişigüzel iyicene Şırnak’ımıza etkinliklerle, festivallerle, güzelliklerle Şırnak’ımızı bu arada yaşıyoruz. Çok şükür bu topraklar güzelliklerin yaşandığı ve bu güzellikleri paylaştığımız toprakların dahi artık Şırnak ekonomisiyle, kültürüyle, festivalleriyle eş ayrımsız şehirdir” dedi.

Tıvorlu İsmail ve Alişan’ın seslendirdiği asar eşliğinde vatandaşlar doyasıya halay çekti.

MY

Share: