Site stresinden ilişki nakzen kurtuldular

Site stresinden demet nakzen kurtuldular

İstanbul özellikle olmak amacıyla birbirlerini tanıyan 50 yabanlık kol güz yaptı

-Bir şirketin Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Emel Kordon:

-“Kadın çalışan sayımızı yükseltmek hedeflerimizden biri”

BİLECİK – Bilecik’te düzenlenen bağ bozumu etkinliği Türkiye’nin birçok ilinde gelenlere ağır sıklet hayatlarına duruluk verip doğayla iç içe ara etmek isteyenlere punt sunuyor.

İstanbul başta almak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinde zihayat ve birbirlerini tanıyan 50 yabanlık kadro, Gölpazarı ilçesine bağlı Bedi köyünde üzüm hasadına katıldı. İçlerinde öğretim üyesi, mimar, mühendis, iş insanı, öğretmen kadar iz dallarına mensup kişilerin bulunduğu ve nazik çoğunluğunu kadınların oluşturduğu grup, ilçedeki tarihi mekanları gezdikten bilahare Bedi Köyü’ndeki Büyük Bey çiftliğinde eskimemiş olgunlaşan üzümleri dallarından kopartarak köylülerin hasat heyecanına eş oldu.

Organizasyonu işleyen ve bugüne büyüklüğünde okuduğu üç bine yakın mektup zımnında Bilecik Valiliği marifetiyle ‘En Çok Tezkere Okuyan Yetişkin’ ile Firez ve Turizm Bakanlığı tarafından dahi ‘Sıra Dışı Okur’ seçilen Bedriye Berber Dükkânı Açık Deniz, yaptığı açıklamada, özellikle İstanbul’dan küçümsenemeyecek oranda konuk ağırladıklarını söyledi.

“Avrat çalışan sayımızı arttırmak hedeflerimizden biri”

Bir şirketin Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Emel Kordon, faaliyetlerine sosyal etkinlikler ile sosyal sorumluluğu birleştirmek istediklerini anlatarak, “Dolayısıyla fark yaratan karı ve uç okur olarak Bedriye Hanım’ın köyünü kavramak istedik. Kadın emeğinin, kadın gücünün ne kadar etrafını ve kendisini değiştirebileceğini cemi arkadaşlarımızla tanık olmak istedik. Bizim değerlerimizden biri antrparantez. Kadın müteharrik sayımızı arttırmak hedeflerimizden biri. Zımnında bu yetişkin güzellikleri gördük ve çok etkilendik. Bugün siktirici haddinden fazla dörtköşe haddinden fazla iyice, çok farklı tıpkı dönme geçiriyoruz. Yazıhane hayatından kopup geldik. Haddinden Fazla teşekkür ediyoruz o yüzden. İlham oldunuz bize” dedi.

Doğal güzellikleri ve Sakarya nehrinden beslenen topraklarında yetişen saf ürünleriyle dikkati calip Bilecik’te planlı meyve cem yahut bağ bozumu etkinlikleri, şehir stresinden kurtulmak isteyenler için doğayla beraberce mesafe geçirme imkanı buldu.

Müzik eşliğinde oyunlar oynandı, türküler söylenerek gönüllerince eğlendiler.

Share: