Sivas’ın envestisman üssü Demirağ OSB’de fabrikalar yükseliyor

Sivas’ta cazibe bölgesi car edilen ve altyapı çalışmalarında sona gelinen Demirağ Tevhit Endüstri Bölgesi’nde (OSB) 225 parselin 70’inin tahsis edildiği, 7 firmanın de yapım çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, kentin üretim üssü haline gelecek Demirağ OSB’dahi kullanılmamış yatırımlar bitmeme ediyor.

Vali Yılmaz Şimşek, 21. Çekim Bölgesi zar edilen Demirağ OSB’birlikte yapım çalışmaları süren 7 fabrikayı gezdi.

Bölgede altyapı çalışmalarının yüzde 98’inin tamamlandığını tamlayan Parıltı, şunları kaydetti: ???????

“İnşallah kısa sürede altyapı çalışmalarımız tamam olacak. Tezelden akabinde birlikte üstyapı çalışmalarımıza yani yollarımıza bire bir kamer içerisinde başlayacağız. İnşallah tıpkısı yıl içerisinde cümle üstyapı da bitmiş olacak. Burada 225 parselimiz var. Bunlardan 70’i şu an itibarıyla tahsis edilmiş durumda. Temellerini attığımız 7 fabrikamızda inşaatlar bitmeme ediyor. İnşaatlardan yola çıkarak öngörümüze bakarak tahminî 17 bin istihdam hedefine başarmış durumdayız. Nihai hedefimiz kestirmece 40 bin istihdam. Bu kesim eksiksiz anlamıyla faaliyete geçtiği antlaşma bu istihdam hedefini yakalamış olacağız.”

Balkır, yatırımcılara de çağrıda bulunarak, “Geçtiğimiz mesafe ayında Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleri ve tensipleriyle Demirağ OSB Çekim Bölgesi ilan edildi ve yatırımcılarımıza birçok yarar sunuldu. OSB bitişiğinde geri hizmet merkezimizin çalışmaları var. Bura dahi yatırımcılarımıza büyük imkanlar ve kolaylıklar sunacak. Yatırımcılarımızı Sivas’a gelip, verilen bu fırsatlardan yararlanmaya, ülkemizin ve ilimizin istihdamına, üretimine katkıda bulunmaya çağırma ediyorum.” ifadesini kullandı.

Share: