Sivas’ta okullar 2022-2023 terbiye öğretim yılına hazırlanıyor

Sivas’ta okullar 2022-2023 eğitim bilimi tedrisat yılına hazırlanıyor

SİVAS Sivas’ta 2022-2023 eğitim bilimi tedrisat yılı hazırlıkları birlik hızıyla bitmeme ediyor. İl genelinde 785 milyon TL’lik yetişek yatırımı devam ederken, bu sene 10 yeni okul binası terbiye öğretime açılacak. Kentte, 90 okulda devam fail onarım çalışmaları bile eskimemiş yetişek-talim yılı öncesinde tamamlanacak.

Sivas’ta 2022-2023 terbiye talim yılı hazırlıkları eksiksiz hızıyla bitmeme ediyor. İl genelinde akademik başarıyı artırmaya yönelik eke proje ve çalışmalar yürütülürken, hizmete açılacak yeni yetişek binaları onarım çalışmalarıyla da okulların fiziksel koşulları iyileştiriliyor. Sivas’ın terbiye altyapısı ve fiziki imkanlar açısından haddinden fazla gür aynı noktada olduğuna dikkat çeken Milli Terbiye Müdürü Ergüven Aslan, gerek gerekseme mahsus eskimemiş ekol binalarına yönelik planlama ve çalışmaların, gerekse balaban siftinlik tamir çalışmalarının acul benzeri şekilde yürütüldüğünü anlatım etti.

Bu çerçevede el genelinde 785 milyon TL’nin üzerinde ayrımsız envestisman bedeli ile 406 dershane, 3 Spor salonu ve 200’şer kişilik 2 mektepli pansiyonu nesir edileceğini belirten Arslan, bu yatırımlar içerisinde anne eğitimde 10 bin meslek projesi çerçevesinde 1’i Suşehri’nde tutmak üzere 68 derslikli 10 anaokulunun dahi Sivas’a kazandırılacağını söyledi. Aslan, bu sene 10 bakir okulun terbiye öğretime açılacağını, onarım çalışmaları devam fail 90 okulun ise eskimemiş yetişek tedris yılı başlamadan amade hale getirileceğini belirtti.

“Hamur kitaplar de öğrencilerimizin masasında hazır olacak”

Mimar Sinan İlkokulunu görüşme ederek tamirat çalışmalarını yerinde inceleyici Milli Eğitim Bilimi Müdürü Ergüven Arslan, daha sonraları Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulunu müzakere etti. Aslan, okullara dağıtımı yapılan ibret kitapları ve yeni terbiye talim yılı başlamadan umum okullara ulaştırılacak olan köken kitaplar üzerine de değerlendirmelerde bulundu. Okulların mecmu ihtiyaçlarının eğitim talim yılı başlamadan tamamlanması amacıyla tıpkısı düzentileme yürütüldüğünü belirten Aslan, fiziksel anlamdaki hazırlıkların beraberinde okulların ihtiyacı olan donatım çalışmalarının alelacele tamamlanacağını, saflık malzemesi ve kırtasiye kabil ihtiyaçların de karşılanacağını rapor etti. Bu sene ders kitapları ile gelişigüzel havari kaynaklarında öğrencilerin masasında amade olacağını belirten Aslan, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza en bol yetişek imkanlarını sunabilmek üzere mücahede gösteriyoruz.” ifadelerini kullandı.Share: