Siyasilerden ‘tahıl koridoru’ paylaşımları: Çabucak Türkiye’nin başarabileceği ayrımsız işti

Siyasilerden ‘hububat koridoru’ paylaşımları: Hoppadak Türkiye’nin başarabileceği aynı işti

İstanbul’da imzalanan barışma ile Ukrayna tahıllarının emin tıpkısı şekilde dünyaya taşınmasının önü açıldı. Yekpare dünyanın merakla izleme ettiği tören hakkında siyasal isimlerden da paylaşım ve açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Baskı, “Türk diplomasisin tarihi başarısı” olduğunu söylerken, Numan Kurtulmuş ise, atılan imzaların toptan ölçekte dinamik, iri Türkiye’nin resmi olduğunu belirtti.

22.07.2022 19:39

A A
Abone ol Google News’da Paylaş FlipBoard’da Paylaş

Haber devam ediyor

Haberin devamı

Veri devam ediyor

Haberin devamı

Karadeniz’den acun pazarlarına hububat ve başka gıda ürünlerinin tehlikesiz taşınmasına ilişik tarihi sözleşme İstanbul’da imzalandı. Türkiye’nin oynadığı fiyaka dünyada takdirle karşılanırken siyasal isimlerden mesajlar geldi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Körpe olsun. Tarihi aynı aşama. Sadece Türkiye’nin başarabileceği ayrımsız işti.

“TÜRK DİPLOMASİSİN TARİHİ BAŞARISI”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Güçlük: Türk diplomasisin tarihi başarısı. Tığ çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bu ehliyetli değil. Herkesin yapıcı yardım sunması gerekir. Çünkü yegâne maslahat tahıl sevkiyatı değil. Orada insanlar ölüyor evler yıkılıyor. Bunun önüne tevdi etmek lazım. Tığ bu yük politikamızı insicamlı bir şekilde bitmeme ettireceğiz. Bu yaklaşık 5 aydır devam eden savaşta sunu kırıcı sulh görüşmeleri Türkiye üzerinden oldu. Umarım bu tabloyu ayrıksı ülkeler görür ve sürece dahil tamam. Türkiye’nin hangi büyüklüğünde balaban olduğu vazıh tıpkısı şekilde ortaya çıkıyor.

“ETKILI NAZIK TÜRKİYE’NİN RESMİ”

YANLIŞSIZ Öğür Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Türkiye’nin ocak sahipliğinde, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, Türkiye, BM, Rusya ve Ukrayna ortada atılan tarihi imzalar küresel ölçekte etkili şişman Türkiye’nin resmidir.

“IMGE İSTANBUL’DAN DOĞUYOR!”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Umut İstanbul’dan doğuyor! Ukrayna’dan tahıl ihracatını tür kılacak ve global azık krizinin çözümüne katkı sağlayacak anlaşmayı imzaladık. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki bu çabalarımızın kalımlı barışın sağlanmasında tıpkısı dönüm noktası olmasını diliyoruz.

 

Share: