Sol Parti ve Halkevleri üyelerinden, CHP’li Hopa Belediye Başkanı Ekmekçi’ye ‘yeşil alan’ tepkisi

Sol Tümen ve Halkevleri üyelerinden, CHP’li Hopa Belediye Reisi Ekmekçi’ye ‘yeşil düz’ tepkisi

Hopa Belediyesi eliyle ihaleye çıkartılan yeşil düzlük amacıyla reislik makamını bastılar

ARTVİN – Artvin’in Hopa ilçesinde Sol Parti ve Halkevleri üyeleri, Hopa Belediyesi vasıtasıyla ihaleye çıkartılan yeşil kayran üzere riyaset makamını bastı.

Hopa Belediye Başkanlığı marifetiyle ilçe meydanında kâin 35 metrekarelik yeşil alan ihaleye çıkartılınca, Sol Fırka ve Halkevleri üyeleri ihalenin etik bilimi olmadığı gerekçesiyle aksülamel gösterdi.

İddialara bakarak, yapılan görüşmelere rağmen yeşil kayran zaman yarkurul kararıyla tenkis edilince, benzeri kol partili ve dernek üyesi geçmiş ilçe meydanında basın açıklaması yaptı, elan sonra şehremaneti binasına gitti.

Cumhuriyet Altını El Partili Şehremini Taner Ekmekçi’yle görüşmek isteyen grup başkanı, Ekmekçi’yi makamda bulamayınca, beklemeye başladı. Polis Güçleri eşliğinde makama giren protestocular, buradan tepkilerini duyurdular.

“Sırtımıza basa basa yükseldin”

Halkevleri üyeleri yaptıkları açıklamada, “Sırtımıza basa basa yükseldin. Karşında avanak var zannediyorsun, bön yok karşında. Biz bu memlekete denk ödedik, benzeri antant kurduk, ‘bu ülkeyi rantçılar yönetemeyecek’ dedik, senle konuşmaya çalıştık. Komutan bu hakeza olamaz. ‘Halka açgözlü bu belediyeyi’, ‘birlikte yönetelim, komisyonlar kuralım’ dedik, hiçbirine yüz çevirmedin, yetmedi tuttun bizi Hopalılarla yüz yüze getiriyorsun” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Share: