Sol Tümen ve Halkevleri üyelerinden, CHP’li Hopa Belediye Reisi Ekmekçi’ye ‘yeşil alan’ tepkisi

Sol Fırka ve Halkevleri üyelerinden, CHP’li Hopa Şehremini Ekmekçi’ye ‘yeşil düz’ tepkisi

Hopa Belediyesi vasıtasıyla ihaleye çıkartılan yeşil alan için riyaset makamını bastılar

ARTVİN – Artvin’in Hopa ilçesinde Sol Fırka ve Halkevleri üyeleri, Hopa Belediyesi vasıtasıyla ihaleye çıkartılan yeşil düz üzere başkanlık makamını bastı.

Hopa Şehremaneti Başkanlığı yoluyla kaymakamlık meydanında kâin 35 metrekarelik yeşil düzlük ihaleye çıkartılınca, Sol Fırka ve Halkevleri üyeleri ihalenin etik olmadığı gerekçesiyle tepki gösterdi.

İddialara bakarak, yapılan görüşmelere rağmen yeşil düzlük zaman encümen kararıyla münakasa edilince, tıpkısı kol partili ve cemiyet üyesi önce kaza meydanında basın açıklaması yaptı, daha sonra uray binasına gitti.

Cumhuriyet Altını Umum Partili Belediye Reisi Taner Ekmekçi’yle görüşmek isteyen takım başkanı, Ekmekçi’yi makamda bulamayınca, beklemeye başladı. Polis Güçleri eşliğinde makama giren protestocular, buradan tepkilerini duyurdular.

“Sırtımıza basa basa yükseldin”

Halkevleri üyeleri yaptıkları açıklamada, “Sırtımıza basa basa yükseldin. Karşında avanak var zannediyorsun, aptal bulunmayan karşında. Biz bu memlekete kıymet ödedik, aynı ittifak kurduk, ‘bu ülkeyi rantçılar yönetemeyecek’ dedik, senle konuşmaya çalıştık. Komutan bu böyle olamaz. ‘Halka aç bu belediyeyi’, ‘birlikte yönetelim, komisyonlar kuralım’ dedik, hiçbirine beniz çevirmedin, yetmedi tuttun bizi Hopalılarla karşı karşıya getiriyorsun” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Share: