Son dakika haberi… Metrukiyet davası açan eşi Dilek’i çivilemek üzere oğlunun veladet gününe çağırmış

MERSİN’de boşanma aşamasındaki eşi Amaç Karaman (35) yoluyla tabancayla öldürülmüş Istek Karaman’ın (34), cinayetin işlendiği eve kocası marifetiyle, oğlunun tevellüt haset için çağrıldığı ortaya çıktı. Arzu Karaman’ın avukatı Kumluk Düzgün Tucel, müvekkilinin henüz ilk de tehditler aldığını fakat uymazlık vermesinden korktuğu üzere eşinden şikayetçi olmadığını kaydetti. Tucel, “Münasebetsiz, cinayeti henüz önceleri planlayarak gerçekleştirmiştir. Daha anne bakımına kadın 4 yaşındaki oğlunu kullanıyor. Arabadan iner inmez direkt dokunaklı ediyor” dedi.

Yenişehir ilçesinde hususi aynı hastanede laborant namına çalışan Arzu Karaman, eşi Gaye Karaman’dan metrukiyet davası açıp, ayrı evlerde yaşamaya başladı. Sevgili sürerken Erek Karaman, 9 Eylül’üstelik Ikbal Karaman’ı, oğlunun doğum gününe çağırdı. Istek Karaman, oğlunu kullanmak ve almak için Tasavvur Karaman’ın Karacailyas’taki evine gitti. Bu sırada evinden hor inen Maksat Karaman, yanındaki tabancayı çekip, araçtan nazil Dilek Karaman’a 3 el kırıcı etti. İhbar konusunda adrese polis ve keyif ekipleri atıf edildi. Keyif ekibinin yaptığı kontrolde Karaman’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Umu Karaman’ın cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından hastane morguna kaldırıldı. Murat Karaman ise polis ekiplerince yakalanıp, gözaltına makbuz. Umu Karaman’ın ailesine konfirmasyon edilen cenazesi, Silifke ilçesinde toprağa verildi. Cinayetin arkası sıra gözaltına alınıp, adliyeye irsal edilen Gaye Karaman dahi çıkarıldığı gözcü mahkemece tutuklandı.

‘ARAÇTAN İNER İNMEZ KÖTÜ EDİYOR’Ailenin avukatı Beyaban Düzgün Tucel, serencam kademe keder aynı durumla karşı karşıya olduklarını belirterek, “Müvekkilim daha önce da tehditler almış fakat kötülük vermesinden korktuğu için eşinden şikayetçi ham. Bu ansızın meydana gelen kıya değil. Sakil cinayeti elan önceden planlayarak gerçekleştirmiştir. Cinayeti gerçekleştirirken bile daha esas bakımına eksikli 4 yaşındaki oğlunu kullanıyor. Çocuğunu görmeye gittiğinde, araçtan iner inmez direkt acı ediyor. Şüphelinin yer kısık cezayla cezalandırılması için elimizden geleni yapacağız. Metrukiyet davası içerisinde otorite talebimiz bulunan” dedi.’KARDEŞİM EVE GELMEDEN EVVEL TABANCASINI HAZIRLAMIŞ’Hedef Karaman’ın kardeşini öldürmeden ilk cinayeti planladığını belirten Heves Karaman’ın ağabeyi İsmail Göktaş, şöyle devam etti: “Kardeşim 12 yıl evvel evlendi. Evliliği süresince sorunlar yaşandığını bize aktarıyordu ama gelişigüzel şeyi anlatmıyordu.  Fiziki ve psikolojik şiddete maruz kalıyordu. Annesinden küsurat bire bir miras meselesi vardı, bu nedenle sonsuz mal istiyordu. Oğluyla gözdağı ediyordu. Ablamı arayıp ‘Istem’i öldüreceğim sizden biri karşıma çıkarsa onu dahi öldürürüm’ demiş. Görüngü haset kardeşim mevlit haset olan oğlunu ahzetmek için şahsın evine gidiyor. Kardeşim duygusal güvenliği olmadığı üzere tek gezmek istemiyor.  Bu yüzden komşusu ile birlikte gidiyor. Kardeşim aşağıda şahsın çocuğu getireceğini düşünürken bir anda kurşunların hedefi oluyor. Kardeşim gelmeden evvel elhak tabancasını hazırlamış. Kardeşimi görür görme engelli tek şey söylemeden direkt 3 halk kırıcı yazar öldürmüş. Çokça üzgünüz. Ablamızın beyin yerde kalmasın. En aheste cezayı alsın” dedi.’KARDEŞİM İŞE YALNIZ GİDİP GELEMİYORDU’Kardeşinin son 2 ayda fert güvenliği olmadığı üzere işe azimet gelişinde beraberinde sonsuz birilerinin bulunduğunu tamlayan Karaman’ın sair ağabeyi  Şaban Göktaş ise, “Kardeşimizi toprağa verdik amma geride evladı kaldı. O bize kardeşimizden dirilik. Şu dakika karşı tarafın birlikte kalıyor. Can güvenliğinden kararsızlık ediyoruz, ihtişam korumasına alınmasını istiyoruz. Bu sıradan ayrımsız cidal ile meydana gelen cinayet değil. Bu düzenlenen, tasarlanarak yapılmış ayrımsız cinayet” diyerek konuştu.

Share: