Son zaman bili: Reisicumhur Erdoğan, Amasra’daki maden kazasına ait paylaşımda bulundu Açıklaması

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Bartın’ın Amasra ilçesindeki maden kazasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına çıdam, yaralılara de müstacel şifalar diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplumsal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımda, “Bartın’ımızın Amasra ilçesinde meydana mevrut eroin patlamasında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına çıdam yalvarma ediyorum. Yaralanan kardeşlerime da evgin şifalar diliyorum.” ifadesini kullandı.

Olay sonrası dakikasında başlayan arama-kurtarma başta gelmek üzere, patlama ile ilgili eksiksiz konularda bilcümle kurumların çalışmalarını titizlikle sürdürdüğünü belirten Erdoğan, çalışmaları yerinde yapmak ve teftiş etmek üzere üç bakanın, talimatı üzerine bölgeye derk ettiğini bildirdi.

Reisicumhur Erdoğan, şunları kaydetti:

“Ego dahi yarınki Diyarbakır programımı bozma ederek inşallah Amasra’ya geçecek, kül çalışmaları durumunda eş güdümlü edeceğim. Bölgedeki tüm afiyet ekiplerimiz, hastanelerimiz yanık kardeşlerimiz için seferber edilmiştir. Mevcut tesislere arttırma yerine Afiyet Bakanlığımız bölgede bir ivedi engelleme ünitesi kurmuştur. İhtiyaç halinde yaralılarımızı gönderme üzere cankurtaran uçaklarımız hazırdır.

Patlamayla ilgili lüzumlu anket başlatılmış, 3 savcımız görevlendirilmiştir. Sormaca yekpare boyutlarıyla devam etmektedir. Meydana mevrut bu kötü hadiseyle ait yalnız resmi kurumlarımızın açıklamalarının dikkate alınması, provokatif ve dezenformasyon içeren peş oruçlu içeriklere haysiyet edilmemesi gerekmektedir. Temennimiz, can kaybının daha aşkın artmaması, madencilerimizin sağ selamet kurtarılmasıdır ve kamu çabalarımız bu yöndedir.”

Share: