Son zaman selen! Otoyoldaki gidiş geliş kesilerek durdurulabilen tırdaki iki hayat gözaltına makbuz

Düzce’de kovalamaca sırasında otoyoldaki trafik kesilerek durdurulabilen tırın sürücüsü ile üzerine yakalama kararı olan araçtaki özge can gözaltına alındı.

M.Y. idaresindeki 54 ABP 332 plakalı tır, D-100 yağız yolu Gölyaka mevkisinde polis güçleri tarafından şüphe üstüne durdurulmak istendi.

“Dur” ihtarına yaraşmayan tır sürücüsü ile polis ortada kovalamaca yaşandı. Gölyaka-Düzce bağlantı için giren çoban, buradan Küçük Asya Otoyolu’na yöneldi.

İstanbul istikametinde ilerleyici aracın takibini sürdüren polislere destek veren sair ekipler, Gümüşova rampaları mevkisinde ilerleyici başka benzeri tırı yola çektirerek güzergahtaki trafik akışını durdurdu.

Kaçarken lastikleri bile patlayan tır, tahminî 30 kilometrelik kovalamacanın ardından biriken çevirgeç yoğunluğundan de faydalanan ekipler yoluyla durdurulabildi.

Polis, ehliyetine henüz ilk süresiz ahali konulduğu belirlenen tır sürücüsü ile üzerine yakalama kararı olan araçtaki özge kişiyi gözaltına aldı.

Tırın güvenlik şeridine çekilerek güzergahın trafiğe açılmasının ardından İl Itimat Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri uyuşturucu köpeğiyle araçta taharri yaptı. Tırda her cürüm unsuruna rastlanmadı.

Sürücüye çıtırbom araç kullanma ve trafiği tehlikeye düşürme suçundan 45 bin 645 liralık cezai prosedür uygulandı.

Share: