Sonuç An | İstanbul merkezli 5 ilde kombinasyon yanlışlık örgütüne yönelik ameliyat: 39 gözaltı

İstanbul merkezli 5 ilde gerçekleştirilen operasyonda, tevhit yanlışlık örgütü bünyesinde zindelik gösterdiği belirleme edilen 39 berbat yakalandı.

Organize Suçlarla Savaş Şube Müdürlüğü ekipleri, Fatih’in Balat Mahallesi’nde birçoğu gayrimüslim vatandaşlara ilişik bazıları tarihi yayın statüsündeki yurt ve arsaları, yasa dışı biçimde ele geçirmeye ve bu yolla nahak idrak elde etmeye çalışan çeteye müteveccih çalışma başlattı.

Yapılan incelemelerde, Mutlu B. elebaşılığında akıntı eden yanlışlık örgütünün, başta “bilerek cerh” kalkmak üzere “kasten kanlı, konut dokunulmazlığının ihlali, hakkı olmayan yere hücum ve zılgıt” kabilinden çok sayıda suça karıştığı ortaya çıktı.

Yurt dışında hayat dolu servet sahipleri ile buğulanmış ve sahipsiz gördükleri vatandaşları meram düz suç örgütünün, bu vatandaşlara ilgilendiren gayrimenkulleri zorla ele geçirerek internet siteleri üzerinden kiraya verdikleri, antrparantez gasbettikleri yersiz arsaları bile ruhsatsız park yeri yerine işletip haksız alacak elde etmeye çalıştıkları tespit edildi.

Çalışmaların devamında, Beşiktaş’ta hareketli olmaya müteharrik ve Mutlu B. elebaşılığındaki grupla aykırı zedelenmek ve silahlı arbede konularına dahil olan bir suç örgütünü daha belirleyen polis, temas iki gruptan hep 48 şüphelinin yakalanması için harekete geçti.

İstanbul form oluşmak amacıyla Adana, Muğla, Diyarbakır ve Düzce’de belirlenen adreslere yapılan eş zamanlı baskınlarda 39 birey yakalanarak gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda 16 ruhsatsız zırh, 2 blöf tabanca ile bin 21 fişek, benzeri adreste camekân yerine ifade edilen metal bap imalathanesi, aynı hacim eroin ve benzeri kısmı düzme olduğu değerlendirilen 9 bin 580 ekü ile 551 dolar mal ele geçirildi.

Gözaltına alınan 39 şüphelinin sorgulanmak için emniyete götürüldüğü, konuya ilgili tafsilatlı çalışmaların ise sürdüğü belirtildi.

Share: