Sonuç zaman haberi | İstanbul’daki lehtar kavgası sırasında silah kullanan bed tutuklandı

İstanbul’dahi, Bilecik 1969 Spor Kulübü ile Bayburt 1918 Futbol Kulübü arasındaki karşılaşma sonrasında taraftarlar arasında sâdır olaylarda silah kullandığı tespit edilen sakil tutuklandı.

Bölgesel Amatör Klasman (BAL) 11’inci grup müsabakasında 9 Ekim’de yapılan maçın arkası sıra zırh kullandığı amacıyla gözaltına alınarak “umumi güvenliğin isteyerek tehlikeye sokulması” ve “6136 sınırlanmış kanuna tehalüf” suçlarından adliyeye sevk edilen kaknem S.A’nın tutuklanmasına karar verildi.

Olay

İstanbul Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, BAL 11’inci kadro müsabakasında 9 Ekim’de Bilecik 1969 Spor Kulübü ile Bayburt 1918 Ayak Topu Kulübü beyninde Kağıthane Yeşilce Spor Tesisi’nde oynanan futbol müsabakasında, dağılan taraftarlar arasında kavga çıktığı bilgisi üzerine görüngü namına vukuf etmişti.

Kavgaya ilişik Y.B, E.Ç. ve B.T. “spor alanlarında taşkınlık düzenlemek” ve “kamu malına uymazlık verme” suçlarından gözaltına alınmış, stat girişindeki döner kebap kavşakta silahla havaya üzücü açan karanlık S.A. üstelik yakalanmıştı.

Y.B., E.Ç. ve B.T. hakkında “spor alanlarında taşkınlık yarmak” ve “kamu malına uymazlık ita” suçlarından adli muamelat yapılırken spor müsabakalarından süresiz men edilen bed S.A. ise “umumi güvenliğin düşünülerek tehlikeye sokulması” ve “6136 basit kanuna mugayeret”cilt adliyeye sevk edilmişti.

Share: