SULTANBEYLİ BELEDİYESİ, BIRLIK BANA GÖRE FESTİVALİ’NE KATILDI

Ankara’daki Başkent Kavim Bahçesi’nde gençler amacıyla planlı Cemi Bana Göre Festival’in açılışı Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan eliyle yapıldı. 5 zaman süresince sürecek olan festivalde Sultanbeyli Belediyesi de ‘Doğa Gençlerle Canlanıyor’ projesiyle katıldı. Doğa Gençlerle Canlanıyor Projesi kapsamında yangından etkilenen Antalya, Şanlıurfa, Muğla, Görgülü, İzmir ve İstanbul Sultanbeyli’ye ekosistemi canlandırmak üzere ceylan, keklik, sığın, mecnunca üzere natür hayvanları bırakıldı.

HAYVANLARIN DOĞAYA SALINDIĞI NOKTALARA CANLI BAĞLANTI

Mecmu Bana Göre Festivali’ndeki Sultanbeyli Belediyesi standında doğa canlılarını bahis düzlük NFT Sayısal Tekellüm Eserleri sergisi açıldı. Fuar kapsamında standa gelen ziyaretçiler özel yerine hazırlanan sayısal tekellüm (NFT) sergisini gezdi, peşi sıra çalışkan yayınla hayvan salınımlarının yapıldığı noktalara bağlanarak ‘Doğa Kumbarası’na isimlerini yazdırdılar. Sonrasında stant içre özel yerine hazırlanan alanda ışık çekilen gençlere huy dostu sertifikası, hatırat tabiat kumbarası ve çam fidanı ihsan edildi.

‘GENÇLERİMİZE ÇOK TEŞEKKÜRNAME EDİYORUZ’

Başşehir Millet Bahçesi’nde düzenlenen ‘Mecmu Bana Bakarak Festivali’ne ‘Tabiat Gençlerle Canlanıyor’ projesi ile katıldıklarını söyleyen Sultanbeyli Belediye Reisi Hüseyin Yara, ‘Projedeki amacımız geçen yıl gerçekleştirdiğimiz orman yangınlarının olduğu bölgelerdeki amut dikimlerinin peşi sıra doğayı destek olmak ve canlandırmak üzere hayvanların salınımını 6 bölgede gerçekleştirmiş olduk. İstanbul Sultanbeyli Aydos Kalesi’nde bile böyle ayrımsız çalışmamız oldu. Amacımız, gençlerimizin doğayla olan bağını bırakmak, geliştirmek ve doğanın korunması için mücadele vermek. Bu konuda duyarlılıklarından âlem gençlerimize çokça teşekkür ediyoruz. Sabık sene orman yangınlarının olduğu bölgelerde gençlerimiz, standımıza gelen misafirlerimiz isimlerini yazdılar, yanan bölgelerde öz adlarına fidanlar dikilmiş oldu. Bu senede standımıza gelen vatandaşlarımız isimlerini yazdıklarında onların isimlerini ‘natür kumbarasına’ atacağız ve onu kendilerine dürü etmiş olacağız. Kendilerini tıpkısı bakıma ‘çevre gönüllüsü’ yapmış olacağız. Bu anlamda kendilerine şimdiden teşekkürname ediyoruz? dedi.

‘DİJİTAL NFT SERGİSİ İLE STANDIMIZI AÇTIK’

Sayısal Natür sergisinden bahseden Üzücü sözlerini şöyle tamamladı:

‘Dijital NFT yöntemi ile standımızda sergimizi açtık. Gençlerimiz teknoloji ile çokça pahal ilgileniyorlar. Uygulayım Bilimi ile doğayı, çevreyi birleştirmiş olduk. Bu şalter ile standımıza gelen, etkinliklerimize katılan hep gençlerimize, misafirlerimize teşekkürname ediyorum. Standımıza ciddi tıpkı ortaklık var. Proje haddinden fazla önem bildirme ettiği amacıyla güzel benzeri stant ile burada yerimizi almış olduk. ‘Tüm Bana Bakarak Festivali’ 5 periyot süresince bitmeme edecek. Türkiye’nin temas aracılığıyla bu festivale katılan gençlerimiz bizim standımızı da musahabe etmiş olacaklar. Deneyimsizlik standımızı teşrifleriyle onurlandıran Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. NFT Sayısal Musahabe Sergimizi ülfet eden İstanbul İl Başkanımız Sayın Osman Nuri Kabaktepe’ye, Uray Başkanlarımıza ve gençlerimize çokça teşekkürname ediyorum?

Standı müzakere fail mektepli İlayda Zerrin, ‘Standa geldiğimizde öncelikle haddinden fazla iyice aynı işporta ile karşılaştık. Fotoğrafımızın birlikte bulunduğu çok sunturlu bire bir humbara dürü edildi. İçinde biriken paralardan Yeşilay’da bindi verilecek. Böyle bir etkinliğin içerisinde bulunduğum üzere çokça mutluyum. Sultanbeyli Belediyesi’ne bu imkanı sunduğu üzere dahi antrparantez teşekkür ederim’ dedi.

Standı musahabe eden öğrenci Zeynep Ebrar Taşkın ise, ‘Stant çok özenle mücehhez ve dışardan dahi çok pir duruyor. Doğaya ve hayvanlara haddinden fazla destek veriliyor. Bu benim çokça hoşuma giden ve bahtiyar fail bir ebat. Emeği geçenlere çokça teşekkürname ederiz’ diye konuştu.

Share: