Süper Kupa’nın şampiyonlarından Başkan Vidinlioğlu’na ziyaret

El Topu Süper Yürek Şampiyonu Kastamonu Belediyespor’un maharet kadrosu ile oyuncuları, Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nu ziyaret ederek kazandıkları kupayı sunma etti.

THF Kadınlar Süper Kupa maçında Konyaaltı Belediyesi’ni 36-31 yenen Kastamonu Belediyesi, 4.kez Süper Yürek’yı kazandı. Şampiyonluğun ardından Kastamonu Belediyespor Pakt Başkanı Mustafa Güzel, Danimarkalı Antrenör Claus Mogensen ve oyuncular, Kastamonu Şehremini Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nu görüşme etti.

Ziyarette oyuncularla bir tane bir tane ilgilenen Komutan Vidinlioğlu, Süper Kupa karşılaşmasında gösterdikleri performanstan çevre teknik ekibi ve oyuncuları kutlama etti.

2022 yılını 3 kupayla kapatmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kastamonu Şehremini Galip Vidinlioğlu, “Sporcularımız bizleri ziyarete geldiler. Süper Kupanın sahibi adına sezonun evvel kupasını üstelik almış olduk. Hem Türkiye Şampiyonu almak hem de Süper Kupayı ahzetmek süfli Kastamonu’muza yakıştı. Sezon birlikte açıldı. İnşallah Şampiyonlar Ligi’nde da maçlarımız devam edecek. Yığın Şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve serencam kendisine Süper Kupa’nın sahibi olan temsilcimize aynı Avrupa Kupası yakışmaz mı? Tabiatıyla yerinde. Biz temsilcimize inanıyor ve güveniyoruz. İnşallah şehrimize tıpkı Avrupa Kupası dahi getireceklerdir. Yöneticilerimize, beceri ekibimize ve sporcularımıza kullanılmamış sezonda başarılar diliyorum. Bu bağlamda EHF Şampiyonlar Ligi maçı çerçevesinde Eşkal Spor Salonumuzda Cumartesi haset saat 17.00’de WHC Buducnost BEMAX takımıyla karşılaşacağız. Cümle hemşerilerimizi takımımızı yemlemek üzere tribünlere nida ediyorum” dedi.

Danimarkalı Çalıştırıcı Claus Mogensen ise eskimemiş sezona Süper Kupayı kazanarak başladıkları üzere çokça mutlu olduklarını tabir ederek, “Süper Kupa’dahi gösterdiğimiz başarıyı hafta sonu oynayacağımız karşılaşmada dahi göstereceğiz. Kaplamak amacıyla sahaya çıkacağız. Kastamonu’ya 2 puanı kazandıracağız. Ahzetmek üzere elimizden gelen seçkin şeyi yapacağız. Çok iyi hazırlandık. Bütün Kastamonu’yu tribündeki yerleri almalarını ve bizleri desteklemelerini istiyoruz” diye konuştu.

2022 yılında 3 kupa kazanarak Türk el topu tarihine adını yazdıran Kastamonu Belediyespor, 10 Ilkgüz Cumartesi günü saat 17.00’da Şampiyonlar Ligi önce maçında Karadağ temsilcisi WHC Buducnost BEMAX karşılaşacak. – KASTAMONU

Share: