Süpermarkette işlenen cinayetin iddianamesi kabul edildi

Süpermarkette işlenen cinayetin iddianamesi kabul edildi

KOCAELİ – Kocaeli’nde süpermarkette alışveriş eden çifte mermi yağdırarak birini öldüren, birini de yaralayan şahıs için hazırlanan iddianame kabul edildi. İddianamede ifadesi düzlük alan sanık, 19 yaşındaki oğlunun komşusunun kullandığı otomobilin kaymakamlık yapması neticesinde hayatını kaybettiğini söyleyerek, “Bu olaydan bilahare Belfun ile karşılaştığımızda bana alay fehamet tavırlarla bakıyor ve beni tahrik ediyordu” dedi.

22 Şubat’ta Yenikent Mahallesi’nde tıpkı süpermarkette ahzüita eden evli koşa Mustafa Ş.’nin silahlı saldırısına yakalanmış, Belfun Doğramacı kalbinden, eşi Amor Doğramacı ise kolundan vurulmuştu. Yaralılardan Belfun Doğramacı yaşamını yitirmiş, yabansı Mustafa Ş. tutuklanmıştı. Olayın peşi sıra maktul Belfun Doğramacı ile Mustafa Ş.’nin bitişik oldukları, 2019 yılında Mustafa Ş.’nin oğlu Batuhan’ın Belfun Doğramacı’nın kullandığı otomobilin ilçe yapması sonucu yaşamını yitirdiği ve düet beyninde bu sebeple münazaa bulunduğu ortaya çıkmıştı.

“Ilçe neticesinde Mustafa’nın oğlu ahiret yolculuğu etti”

Olaya ait hazırlanan iddianame, Kocaeli 4. Ağır Sıklet Ceza Mahkemesi’nce akseptans edildi. Mustafa Ş. hakkında “düşünülerek cani”, “kasten cerh” ve “ruhsatsız zırh bulundurma” suçlarından dava açıldı. İddianamede ifadesine saha verilen yakınan Aşk Doğramacı, “Markette gezindiğimiz esnada Mustafa Ş. üzerimize gelerek elindeki silahı eşimin başına vurdu. Eşimi destek olmak amacıyla üzerine kapandım. Bu tam Mustafa 2 halk ateş etti. Ben ve eşim yaralandık. Bu vaziyetler yaşanmadan önce Mustafa’nın oğlu ve eşim kaymakamlık yaptı. Ilçe neticesinde Mustafa’nın oğlu ahiret yolculuğu etti. Bu sebeple eşim ve Mustafa arasında sevgili vardı. Sanıktan şikayetçiyim” dedi.

“Belfun’un kullandığı araçta oğlum memat etti”

İddianamede sanık Mustafa Ş.’nin ifadesi de vadi aldı. İfadesinde Belfun Doğramacı’yı 5 yıldır tanıdığını söyleyen Mustafa Ş., “Belfun psikolojik sorunları olması sebebiyle ondan ırak duruyordum. Belfun, 2019 yılının mayıs ayında 19 yaşında olan oğlum Ahmet Batuhan’ı Antalya’ya gelişigüzel başvurmak ve aracını düzeltmek için kandırdı. Belfun, aracı çetin kullanmasından ve uğurlu birisi olmamasından etraf oğlumun gitmesine razı olmadım fakat gine de oğlum onunla gitti. Antalya’dan devir amacında Isparta’dahi Belfun kaza yaptı ve oğlum mevt etti. Bu olaydan sonra Belfun ile karşılaştığımızda bana küçümseme valör tavırlarla bakıyor ve beni kımıldatma ediyordu” diye konuştu.

“Vücudunu erek almadan bir el biberli ettim”

Görüngü gününü anlatan Mustafa Ş., “Tıpkısı iş yerinin uğrunda olduğum esnada Belfun makine ile önümde durdu, debdebeli ve tehditkar bire bir şekilde bana göre gitti. Buna sinirlendim ve Belfun’un eşiyle markete girdiğini gördüm. Tekrardan bana müstehzi bir şekilde bakınca henüz üstelik sinirlenerek fenomen adına 50 metre ilerideki eşime ilişkin güzellik salonu dükkanına her an henüz önce koymuş olduğum ruhsatsız silahımı aldım. Eşimin beni engellemesine rağmen markete anbean Belfun’a, ‘Oğlumu öldürdüğün yetmiyor mu bir dahi beni mi öldüreceksin? Gördüğün yerde kafanı sallıyorsun, zılgıt ediyorsun, imdi yeter’ diye niteleyerek silahla kafasına vurdum. Sonrasında vücudunu erek almadan benzeri umum şiddetli ettim. Şahsın yaralanmadığını fikren marketten ayrıldım” şeklinde konuştu.

Share: