Suriye: İsrail’in Şam’a düzenlediği saldırıda 5 yaşama öldü

Suriye ordusu, hükûmet merkezi Şam ve çevresinin Alışveriş günü İsrail güçleri marifetiyle füzelerle meram alındığını ve bunun sonucunda beş kişinin öldüğünü söyledi.

Şam’daki Kafr Sousa ilçesindeki tıpkı binanın vurulduğunu tamlayan yetkililer, burada dört sivil ile birlikte aynı askerin hayatını kaybettiğini belirtti.

Yoğun bir nüfusa cemaat olan nahiye, zinde şekilde korunan düzenlilik alanlarını barındırıyor.

Reuters malumat ajansının ulaştığı İsrail ordusu ise saldırıyla ilişkin yorum yapmadı.

İsrail, Suriye’dahi bulunan İran ve Hizbullah’la angajmanlı militanlara yönelik sık sık saldırılar düzenliyor amma bu eylemleri alelumum üstlenmiyor. Ancak iskân yerlerine yönelik saldırılar de nadiren yaşanıyor.

Aksata günkü atak, 6 Küçük Ay’ta eşkal üssü Kahramanmaraş olan ve Türkiye ile alay malay Suriye’ye da yıkıma sebep olan depremlerden bu yana gerçekleştirilen evvel hamle oldu.

Kafr Sousa asayiş ekipleriyle gelişigüzel kayırıcı dozaj yöneticilerin bulunduğu benzeri mıntıka. Şehrin güney batısında düzlük düz ilçede bir zamanda siviller birlikte çok aynı şekilde eğleşme ediyor.

Suriyeli yetkililerin aktardığına göre geveze yerel saatle Muamele günü 00.22’de gerçekleşti ve Şam çevresinde kâh habbe zarar görmesine hastalık oldu.

Suriye Dışişleri Bakanlığı, roketlerin 1981’de İsrail marifetiyle bağlama edilen Golan Tepeleri’nden fırlatıldığını söyledi.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, geberik sayısının siviller üstelik karışma oluşmak amacıyla 15 olduğunu bildirdi.

Gözlemevinin başkanı Rami Abdel Rahman, “Aksata günkü atak, İsrail’in Şam’daki sunu ölümcül saldırısı” dedi.

Share: