Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 yer online adına ayan artırmayla satışa çıkarılacak

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı vasıtasıyla 40 ilde 499 arsa online namına ve açık artırma ile satışa sunulacak. Nezaret, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem de özlük konutunu düz yazı ika imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzde 25 önceden, yıllık yüzde 9 fark, 24 ay vade, KDV’den ve tapu harcından muaf olunacak. Yalınlık artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’de yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzdelik 25 peşinat ve 24 kamer önel imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından affedilmiş olması bile yatırımcıya hafif sağlıyor. Yatırım için sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Entelektüel, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde meydan alıyor. Mavera yandan İstanbul’de satışa çıkacak ara sıra arsalar drone ile havadan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilişkin değerlendirmelerde mevcut benzeri emlak danışmanı, “Iyicene bire bir okazyon vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Ayrıntılı zamandır ülkemizde hane arzında eksiklik ve sav vardı. Vatandaşlar da öz arsalarında yapım etme fırsatı bulacak. Özellikle yüzdelik 25 peşinatla almanak yüzde 9 farkla 24 ay vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı bulunmayan. KDV’den affedilmiş banko avantajlı gözüküyor. Hep yatırımcılar bunu izlem edecektir. Hele evi olmayan, ocak yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Mecmu 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’dahi 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Değme şehrin rayicine bakarak rakamlar değişiyor. Alelhusus almanak çoğalma yüzde 9 bu haddinden fazla oylumlu enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu bire bir zamanda yıllık yüzde 9 artışla arsa ahzetmek ve 24 kamer taksitle kabul etmek KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olması buna çokça fazla rabıta olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda kıytırık tıpkısı ev etme yahut karı kabul etme şansı. Bizde yatırımcılar kendisine değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: