Tarım Kredi Kooperatifleri’ne Ilgilendiren Marketten Alışveriş Eden Elbistanlı Yurttaş: “Henüz Tövbeler Tövbesi, Reisin Dediği Yerden Valla Almam, Vallahi…

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Tarım Güven Kooperatifleri’ne ilgilendiren marketten iki paket un düzlük tıpkısı yurttaş, unun koktuğunu ve topak topak olduğunu söyleyerek, “Kooperatif malıymış. Bu un. Bu bile kama, arabanın arkasına bırakacağım kaçmasın diye niteleyerek. Takoz yerine aldım. Bunu götürüp reddetme edeceğim. Fişim bile burada. İade edeceğim. Ancak henüz tövbeler tövbesi, reisin dediği yerden valla almam, billahi almam” dedi.

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ulvi Öztunç, Tarık Emniyet Kooperatifleri’nin indirimli satışlara başladığı marketinden ahzüita işleyen Elbistanlı ayrımsız yurttaşın sitem ettiği görüntüleri, “Elbistanlı hemşerim Mustafa Satma, Erdoğan’ın önerisine uymuş ve Tarım Cesaret Kooperatifi marketinden alışveriş yapmış. Ne mi olmuş? İzleyin görün. ‘Güleriz ağlanacak halimize’ dedirtecek bir videoteyp” diyerek toplumsal medya hesabında paylaştı.

Videoda Elbistanlı vatandaş, marketten aldığı iki paket undan birini açarak unun topak topak olduğunu gösterdi. Yurttaş, içindeki unun sertleştiği muhtemelen farklı paket üzere ise “Bu üstelik kıskı” dedi. Elbistanlı vatandaş, “On Paralık yapmadığım tıpkısı husus yaptım. Ekincilik ve Itimat Kooperatifi’nden gittim, kaput diyerek, hani reisim diyorsun ya ‘şu kadar huzursuz, şöyle berduş’, tamam reisim, ego de gittim, alalım dedik” dedi.

Marketten aldığı unu gösteren vatandaş, “Bakın, una bakın. Bu, adamı zehirler ya. Allah’tan korkar bunu herif sattırmaya. Teftiş namevcut mu? Ben, yegâne insan rejimine işte bundan karşıyım. Denetimi olsa, kooperatif işi, denetlenirdi ve bunu bize kimesne yediremezdi. Evvelde Tariş denilince ‘belli tıpkısı bellik, kooperatif malı’ diyerek evimize alır, ferah ferah kullanırdık” diye niteleyerek konuştu.

Vatandaş, aldığı üründen kıvançlı olmadığını rapor ederek, “Bakın, kooperatif malıymış. Bu un. Şu bile kıskı. Bu birlikte takoz, arabanın arkasına bırakacağım kaçmasın diye niteleyerek. Takoz adına aldım. Bunu götürüp iade edeceğim. Fişim de burada. İade edeceğim. Fakat daha tövbeler tövbesi, reisin dediği yerden valla almam, vallahi almam” dedi.

Aldığı unun 52,50 TL olduğunu söyleyen yurttaş, “Sunu evire çevire, bildirme birinci sınıf un da 55 TL. Ettik, reisime uydum. Defo diliyorum. Hodri kayran reisim. Şikayettir. Araştırtır, denetlettir. Hani eksantrik marketleri denetlettiriyorsun evet burası sebep denetlenmiyor? Haydi buyur” diye sitem etti.Share: