Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Cilt ve Benzen Kurumu Van Et Kombinesini gezdi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Cilt ve Benzen Kurumu Van Et Kombinesinde incelemelerde bulundu.

Bakan Kirişci, İpekyolu ilçesinde tevakkuf eden amyotrofik lateral skleroz (ALS) hastası Mustafa Çelik’i, yaşadığı evde ziyaret etti.

Çelik ve sülale üyeleriyle dostça eden Kirişci, elan sonra Tuşba ilçesine sadık Alaköy Mahallesi’nde rençper Vahim Akgün’ün tarlalarında ürettiği sebze ve meyvelerin satış noktasına geçti.

Üretimle ilişkin Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Görentaş’tan bilgelik alan Kirişci, ahzüita özne vatandaşlarla sohbet etti, programı takip eden gazetecilere kavun izzetüikram etti.

Ardından Ten ve Benzen Kurumu Van Cilt Kombinesini musahabe fail Kirişci, tesisteki çalışmalarla ait Cilt ve Süt Kurumu Umumi Müdürü Mustafa Kayhan ile kurum müdürü Hava Baykara’dan bilgi aldı.

Tesisteki hayvan sözleşme bölümleri, antipatik depoları, şoklama ve sıyanet alanlarını gezen Kirişci, kesimi yapılan koyunun derisini yüzdü.

Bakan Kirişci’ye eşi Hanife Kirişci, Vali ve Büyükşehir Şehremaneti Başbuğ Vekili Âşık Balcı, YANLIŞSIZ Fırka Van milletvekilleri İrfan Kartal, Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, Cumhur Reisi Başdanışmanı Gülşen Orhan, SELIM Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve gelgel amirleri zevcelik etti.Share: