Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, SELIM Öğür Edirne İl Başkanlığı’nı ziyaret etti

Ekincilik ve Orman Bakanı Vahit Kirişci YANLIŞSIZ Fırka Edirne İl Başkanlığı’nı musahabe etti.

Kirişci’yi YANLIŞSIZ Öğür Edirne İl Başkanı Belgin İba ve partililer karşıladı.

Bakan Kirişci, ziyarette yaptığı konuşmada, AK Tümen başkanlıklarının partililerin evi olduğunu söyledi.

Partililerin dava arkadaşlarıyla YANLIŞSIZ Öğür’da bir araya geldiğini belirten Kirişci, “Edirne bizim üzere temas il değil. Ecdadımızın Edirne’ye yüklemiş olduğu değeri tığ bunun üstüne bire bir dahi zirai üretim kapasitesi ve üretim potansiyelini dikkate alarak Edirne’den haddinden fazla ayrımlı benzeri beklentimiz var.” dedi.

-“Edirne’nin şişman bir potansiyeli var”

Edirne’nin elan çok üretim yapmasını, bu ürünlerin ağırlıklı olarak birlikte önemli ürünler olmaya bitmeme etmesinin arz balaban arzuları olduğunu ifade eden Kirişci, “Çünkü Edirne’nin böyle nazik bir potansiyeli ve gücü var. Bu gücünü bu zamana büyüklüğünde gösterdi. Henüz fazlasını gösterebilmesi üzere birlikte sulama başta koyulmak amacıyla Edirne’mize yatırımlarımızı inşallah artırarak sürdüreceğiz.” dedi.

“Açıklanan fiyatlar üreticileri mutlu etti”

DÜRÜST Parti Edirne İl Başkanı Sarih İba birlikte Edirne’nin bir ekincilik şehri olduğunu anımsatarak, Kirişci’nin Edirne’birlikte olmasının antrparantez bulunmaz olduğunu tabir etti.

Edirne’birlikte arazilerin balaban bölümünün işlenebilir arazi olduğuna bel fail İba, “Bu sebeple bakanlığımızın yapmış olduğu seçme adımı antrparantez candan izliyoruz. Sonuç dönemde özellikle bakanlığımızın yapmış olduğu herhangi bir hamle bize yoğun verdi. Buradan parçalanmamış üreticilerimiz adına teşekkürname ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

İba, Ekincilik ve Orman Bakanlığının akıbet dönemde açıkladığı fiyatların üreticileri memnun ettiğinin altını çizdi.

Bakan Kirişci’ye teşekkürname eden iba, “Sayın Bakanım vermiş olduğunuz tüm destekler üzere ilimizdeki umum üreticilerimiz hemşehrilerimiz namına teşekkür ediyoruz. Basit bile bu yaz bütün kaza başkanlarımızla gelişigüzel, elhak üç defa köylerimizi görüşme etmiştik ama bu yaz tekmil köylerimizi musahabe ettik. Rastgele geceleyin eş zamanlı adına köylerde programlar yaptık. Üreticilerimizin hepsi çok memnunlar Allah razı olsun. ” ifadelerini kullandı.

Ziyaret anısına İba, içerisinde çeltik demeti olan minyatür talika (yaylı, üstü merbut at arabası) bergüzar etti.

Share: