TARSİM, 14. Uluslararası Turunçgil Kongresi’ne katıldı

14. Arsıulusal Turunçgil Kongresi, 6-11 Kasım’da gerçekleştirildi.

TARSİM’den yapılan açıklamaya bakarak, kurultay, Akdeniz Gözyaşı Ürün Sebze İhracatçı Birlikleri, Çukurova Üniversitesi ve Millî Turunçgil Konseyi aile sahipliğinde Mersin’birlikte düzenlendi.

“Turunçgillerde Baştan Tertip: Faal Bağlantılar-Henüz İyi Bir Gelecek” temasıyla 30 ülkeden 500 araştırman ve akademisyenin katılımıyla planlı ve TARSİM’in birlikte bindi verdiği kongrenin açılışını, Tarım ve Orman Bakanı Ünite Kirişci gerçekleştirdi.

TARSİM Umumi Heyet Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Umumi Müdürü Serpil Günal ve beraberindeki yıldız bilimi, kongre kapsamında açılan tanıtım standını müzakere ederek, Konsey Başkanı Eksiksizlik Kaçmaz aracılığıyla sunma edilen plaketini konfirmasyon aldı.

Bakan Kirişci’nin musahabe ettiği TARSİM standında, Azamet Destekli Ekincilik Sigortası Sistemi ve uygulamaları hakkında bilgilendirmelerde bulunularak katılımcıların soruları yanıtlandı.

Kongrede, sıkıntılı içi ve ev dışı ilmî araştırı çalışmaları ile ilişkin bildiriler sunuldu. Kongrede antrparantez, devir paydaşlarının arsıulusal iletişimlerinin artırılmasının beraberinde haber, uygulayım bilimi, tecim, pazarlama, yıpranmamış pazarlara erişim ve AR-GE çalışmalarında kaydedilen gelişmeler karşı değerlendirmeler ve paylaşımlar yapıldı.

Share: