Tayini sâdır kaymakamlar yıpranmamış fariza yerlerine uğurlanıyor

Malatya’bile fariza yeri değişen 7 ilçenin kaymakamı yıpranmamış fariza yerlerine uğrlanıyor

Mülki İdare Amirleri Tayin Kararnamesi ile Hatay’ın Payas ilçesine tayini sâdır Battalgazi Kaymakamı Abdülkadir Duran ilçeye veda etti. Yeni fariza namına uğurlanan Duran’ın gidişinde hassas anlar yaşandı. Siirt Pervari İlçesi Kaymakamlığına atanan Yazıhan ilçesi Kaymakamı Mehmet Faruk Kazdal amacıyla ilçe protokolünün katılımıyla veda yemeği düzenlendi. Kazdal’a ilçeye yaptığı hizmetlerden kıran hediyeler de verildi. Kuluncak Kaymakamı Tufan Ahşa Gilan bile, Bingöl’ün Karlıova İlçesine atanması dolayısıyla veda yemeği ve hediyeler verilmesinden sonradan ilçeden ayrıldı.

Arguvan Kaymakamı Eksiksizlik Sevgili Şırnak Beytüşşebap Kaymakamlığına, Pütürge Kaymakamı Batuhan Taşgın Hakkari Şemdinli Kaymakamlığına, Hekimhan Kaymakamı Muhammed Öztaş Ağrı Sap Kaymakamlığına ve Kale Kaymakamı Abdulselam Bıçak da Giresun Eynesil Kaymakamlığına atanmıştı. Tayini çıkan kaymakamların bu hafta sonuna kadar ilçelerinden ayrılması bekleniyor.

Malatya’nın Battalgazi Kaymakamlığına atanan Van Muradiye Kaymakamı Erkan Savar, Yazıhan Kaymakamlığına tayini çıkan Eskişehir Seyitgazi Kaymakamı Lahut Baytak ve Arguvan Kaymakamlığına getirilen Denizli Babadağ Kaymakamı Ademiyet Karataş’ın üstelik önümüzdeki günlerde ilçeye gelmesi bekleniyor. – MALATYA

Share: