TBMM Başkanı Şentop 4. Acun Göçebe Oyunları aktiflik alanını müzakere etti

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Dünya Etnospor Konfederasyonunca bu yıl dördüncüsü planlı Acun Göçer Oyunlarının yerleşkesine ülfet gerçekleştirdi.

Bursa’nın İznik ilçesindeki İznik Gölü’nün kıyısında “Gelenekten Geleceğe Bir’iz!” temasıyla tevhit edilen aktiflik bitmeme ediyor.

Etkinlik alanını görüşme fail Şentop, Azerbaycan Karabağ El Dansları Topluluğu’nun atlı gösterisini izledi.

Daha sonra çadır çadırlarının bulunduğu alana sabık Şentop, Bursa Büyükşehir Belediyesinin çadırında Bursa ipeği karşı vukuf aldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin çadırını bile ziyaret fail Şentop’a “50 Peynirli Kent Balıkesir” ve “Zeytin Ülkesi Balıkesir” kitapları bağış edildi.

Şentop, ülke otağları bölümünde Şimendifer çadırına geçti. Katarlı yetkililerce karşılanan Şentop, Tren kültüründe makro ayrımsız yere topluluk olan ve evcilleştirilen bire bir şahini eline alarak fotoğraf çektirdi.

Stantları biricik yegâne gezen Şentop, ok atışı gerçekleştirdi. Şentop “Cihanşümul Lezzetler” bölümünde ise mütenevvi ülkelerin lezzetlerinden tattı.

İznik Gölü’nün kıyısındaki izcilerle dahi benzeri araya mevrut Şentop öğrencilerle ajanda fotoğrafı çektirdi.

Alandaki tamam bölümleri musahabe fail Şentop’a Bursa Valisi Yakup Canbolat, Acun Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Bursa Büyükşehir Şehremini Alinur Patal ile sair ilgililer zevcelik etti.Share: