TBMM Başkanı Şentop: “Cızık boylarımızda bire bir terör devleti kurulması üzere hazırlıklara ayn yummayacağımızı bilinmesini istiyorum”

TBMM Başkanı Şentop: “Çizik boylarımızda benzeri yıldırı devleti kurulması için hazırlıklara ayn yummayacağımızı bilinmesini istiyorum”

ANKARA – Kars, Ardahan, Iğdır Lansman Günleri’nde konuşan Türkiye Nazik Budun Meclisi Başkanı Mustafa Şentop “Eksen boylarımızda tıpkısı yıldırı devleti kurulması amacıyla hazırlıklara ayn yummayacağımızı bilinmesini istiyorum” dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Hükûmet Merkezi Kavim Bahçesi’nde planlı Kars, Ardahan, Iğdır tanıtım günlerine katıldı.

“Ardahan ve Iğdır aşıklık geleneğini, saz ve sözün çok renkli folklorun membaıdır”

Açılışta mütekellim TBMM Başkanı Şentop, Rum’nun bir nice medeniyetin izini taşıdığını belirterek, “Küçük Asya maceramızın sarrafiye yerleri olan bir nice Türk uzunlamasına familya sahipliği fail Serhat illerimiz benzeri zamanda Türkiye’mizin sunma muhteşem jeopolitik merkezleridir. Kars, Ardahan ve Iğdır aşıklık geleneğini, bağlama ve sözün çokça renkli folklorun membaıdır” diye niteleyerek konuştu.

“Bizim ölçümüz milletimizin istekleri, menfaatleri ve ihtiyaçlarıdır”

Kavim olmanın angajman gelmek olduğunu dile getiren Şentop, “Bizler gelişigüzel üretecek, gelişigüzel kazanacak ve Türkiye’yi bütün beraber büyüteceğiz. Bizim sunu şişman gücümüz, güvencemiz müşterek vermemiz, gelişigüzel bir yöne bakmamızdır. Birliğimizden dayanışmamızdan düşmanlarımızın erinçsiz olduklarını biliyoruz. Bizim ölçümüz milletimizin istekleri, menfaatleri ve ihtiyaçlarıdır. Vatanımızın bütünlüğüne milletimizin birliğine kastedenlere ise gereken cevabı özlük seçtiğimiz yöntemlerle seçkin antlaşma veriyoruz” ifadelerini kullandı.

“Cızık boylarımızda bir terör devleti kurulması için hazırlıklara göz yummayacağımızı bilinmesini istiyorum”

Şentop şöyle bitmeme etti:

” İstanbul’u kana bulamak talip hainleri evvel yakalayarak yanıt verdik. Onlara istek veren yıldırı unsurlarını bile kendi anladıkları dilden müstelzim cevabı verdik. Eksen boylarımızda bize atılmak için fırsat kollayanlara hangi devletin himayesinde olurlarsa olsunlar göz açtırmayacağımızı alp askerlerimizin gerçekleştirdiği El-Tığ Operasyonuyla tıpkısı sefer elan gösterdik. Cumhurbaşkanımızın da vurguladığı üzere DAEŞ yıldırı örgütünün varlığını bahane ederek, cızık boylarımızda benzeri yıldırı devleti kurulması için hazırlıklara ayn yummayacağımızı bilinmesini tıpkı nöbet daha istiyorum.

Share: