Teç-Sen 1 günce aksiyon salıverme eylemi yaptı

Cümle Eğitim Bilimi Çalışanları Sendikası (Teç-Sen) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Teker, eğitim öğretimin ilk gününde 1 günce iş salıverme eylemi yaptıklarını kaydetti.

Teç-Sen Adıyaman İl Başkanı Mehmet Teker, 2022-2023 yeni yetişek talim yılının başladığı geçmiş dönem yetişek çalışanları yerine 1 günlük aksiyon bırakma eylemi yaptıklarını, yıllardır Milli Eğitim Bilimi Bakanlığından taleplerinin ayn ardı edilmesinden dünya bu eylemi yaptıklarını kaydetti.

Tekerlek, “Sorunlarımızı ve hal önerilerimizi dilekçelerle anlattık. Eylemlerle anlattık. Basın açıklamaları ile anlattık. Alanlara indik anlattık. Bürokratlarımıza, bakanlarımıza, müşteşarlarımıza, bakan yardımcılarımıza, umumi müdürlerimize, daire başkanlarımıza, alım müdürlerimize bir numara ağızdan anlattık. Tek kimesne bize, siz haksızsınız demedi. Fakat on paralık kimse de çözüm üzere elini taşın altına koymadı, koyamadı. Şimdi ise yetişek çalışanları olarak sorunlarımızı gelişim bırakarak anlatacağız.

Yıllardır anlatıyoruz, eğitim bilimi çalışanları Cumhurbaşkanlığı, milletvekilleri, uray başkanlığı seçimlerinde sandık başkanı olurken, bibi Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan merkezi dizge sınavlarında terbiye çalışanlarının bozukluk salon başkanı veya mağaza gözcüsü olamadığını, bu konuda ayrımsız yönerge değişikliğinin bozukluk yapılmadığını yahut yapılamadığını anlayamıyoruz. Tığ zaman eğitim bilimi çalışanlarının de sınavlarda mağaza başkanı ve mağaza gözcüsü olması için grevdeyiz.

Tığ bugün, bilcümle sözleşmeli personellerin kadroya geçirilmesi amacıyla grevdeyiz.

Biz bugün tekmil amme çalışanlarına bile bayramlarda 1 aylık tutarında bayram ikramiyesi verilmesi için grevdeyiz.

Tığ zaman havari hizmetler sınıfının ağız ağıza kaldırılması üzere grevdeyiz.

Biz bugün, görevde yücelme ve titr değişikliği sınavlarının 2 yılda tıpkısı her takım için yapılması, etap kısıtlamasının kaldırılması ve aday imtihan uygulamasına akıbet verilmesi üzere grevdeyiz.

Tığ zaman gelgel içi eğreti görevlendirme yönetmeliğimizin bir dakika evvel çıkarılması üzere grevdeyiz.

Tığ zaman almanak izinlerin kullanılmayan günlerinin ücretle karşılanması ve hafta sonuna denk gelen izinlerin almanak izinlerden düşmemesi üzere grevdeyiz.

Türkiye’üstelik eğitim kalitesinin artmasına tek faydası olmayan ücretli öğretmen, kontratlı öğretmen, vadi sarıklı, eksper sarıklı ve başmuallim üzere değişik apolet uygulamalarına sonuç verilmesi amacıyla grevdeyiz” dedi. – ADIYAMAN

Share: